Konstrukcje z drewna, które stworzą funkcjonalną przestrzeń dla dzieci i dorosłych

Drewno jest jednym z bardziej powszechnych, ale i atrakcyjnych wizualnie surowców. Co więcej, materiał ten świetnie się sprawdza zarówno na obszarach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Drewniane schody prowadzące na pierwsze piętro, drzwi wejściowe, a może zestaw ogrodowy z drewna? Na każdym polu surowiec ten wykaże inne właściwości, ale i pewne wady. Na jakie konstrukcje warto postawić?

Uniwersalny, a przy tym charakterystyczny materiał

Wnętrza wypełnione elementami drewnianymi zwiększają atrakcyjność poszczególnych przestrzeni, ale i nadają specyficznego ciepła mieszkaniowym kątom. Takie aranżacje są ponadczasowe, gdyż odnajdą się w różnorakich stylach aranżacyjnych (od nowoczesnych, po industrialne, skandynawskie czy klasyczne). Trzeba również zaznaczyć, iż konstrukcje z drewna mogą być bardzo dobrym pomysłem na stworzenie przestrzeni zabawowych dla dzieci. Już zwyczajny domek dla dzieci do ogrodu stanie się miejscem, w którym najmłodsi z chęcią spędzać będą swój wolny czas. Co więcej, taka budowla zachęci maluchy do częstszego przebywania na świeżym powietrzu. 

Wracając do wnętrz, meble drewniane czy dekoracje sprawdzą się szczególnie dobrze w jadalni lub salonie, kreując przyjazną i przyjemną atmosferę. Warto też pomyśleć nad drewnianą sosnową podłogą, która charakteryzuje się wysoką trwałością (impregnacja desek ekologicznym lakierem). Z kolei dzięki schodom młynarskim jeszcze bardziej podniesiemy atrakcyjność wizualną wnętrza. Te wykonane być mogą z jesionu, buku, dębu czy orzecha i dedykowane są mniejszym wnętrzom, w których nie ma miejsca na tradycyjne schody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =