Projekt łazienki – dlaczego warto zlecić go architektowi wnętrz?

Inwestor ma często swoje wyobrażenie aranżacji wnętrza łazienki. W tych planach nie zawsze uwzględnia konieczne do zachowania przepisowe odległości pomiędzy wyposażeniem oraz ergonomię. Wynika to również z braku wiedzy o dostępnym wyposażeniu i najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

Dobór wyposażenia do powierzchni łazienki

Mając informacje o potrzebach inwestora, architekt wnętrz dopasuje możliwe do zamontowania akcesoria łazienkowe. W ten sposób połączone zostaną funkcje dekoracyjne i użytkowe pomieszczenia. Dobrze, kiedy wszystkie elementy będą pochodziły z jednej kolekcji tak, aby się dopełniały.

W ten sposób można dopasować wymiar umywalek, aby były one ergonomiczne i zajmowały jak najmniej przestrzeni. Gabaryty mebli i akcesoriów pozwolą na zagospodarowanie nawet małych pomieszczeń o nietypowych kształtach.

Dobór rozwiązań technicznych

Dobry architekt wnętrz musi również dostosować wyposażenie do instalacji sanitarnych. Pozwoli to na uniknięcie kosztownych modernizacji rur i przyłączy wodnych. Znajomość norm i rozwiązań budowlanych ułatwi wybór odpowiedniego towaru. W taki sposób zleceniodawca może otrzymać pełną propozycję wyglądu łazienki. Dodatkowa wizualizacja pokaże, jak będzie prezentowała się aranżacja w konkretnych wnętrzach i oświetleniu.

Nie bez znaczenia jest możliwość konsultacji projektu z osobą doświadczoną. Architekt wnętrz może podpowiedzieć jakie prace mają być wykonane, aby wykonany pomieszczenie było dopasowane do oczekiwań zamawiającego projekt łazienki lub pomieszczeń sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 7 =