Projekt łazienki – dlaczego warto zlecić go architektowi wnętrz?

Inwestor ma często swoje wyobrażenie aranżacji wnętrza łazienki. W tych planach nie zawsze uwzględnia konieczne do zachowania przepisowe odległości pomiędzy wyposażeniem oraz ergonomię. Wynika to również z braku wiedzy o dostępnym wyposażeniu i najnowszych rozwiązaniach technologicznych.

Dobór wyposażenia do powierzchni łazienki

Mając informacje o potrzebach inwestora, architekt wnętrz dopasuje możliwe do zamontowania akcesoria łazienkowe. W ten sposób połączone zostaną funkcje dekoracyjne i użytkowe pomieszczenia. Dobrze, kiedy wszystkie elementy będą pochodziły z jednej kolekcji tak, aby się dopełniały.

W ten sposób można dopasować wymiar umywalek, aby były one ergonomiczne i zajmowały jak najmniej przestrzeni. Gabaryty mebli i akcesoriów pozwolą na zagospodarowanie nawet małych pomieszczeń o nietypowych kształtach.

Dobór rozwiązań technicznych

Dobry architekt wnętrz musi również dostosować wyposażenie do instalacji sanitarnych. Pozwoli to na uniknięcie kosztownych modernizacji rur i przyłączy wodnych. Znajomość norm i rozwiązań budowlanych ułatwi wybór odpowiedniego towaru. W taki sposób zleceniodawca może otrzymać pełną propozycję wyglądu łazienki. Dodatkowa wizualizacja pokaże, jak będzie prezentowała się aranżacja w konkretnych wnętrzach i oświetleniu.

Nie bez znaczenia jest możliwość konsultacji projektu z osobą doświadczoną. Architekt wnętrz może podpowiedzieć jakie prace mają być wykonane, aby wykonany pomieszczenie było dopasowane do oczekiwań zamawiającego projekt łazienki lub pomieszczeń sanitarnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 9 =