Kiedy udać się do wulkanizacji?

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Kiedy udać się do wulkanizacji?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi wulkanizacyjne, które realizowane są regularnie, pozwalają cieszyć się nie tylko komfortową, ale przede wszystkim bezpieczną jazdą samochodem. Sprawdź, kiedy udać się do warsztatu wulkanizacyjnego i jakie prace oferuje wulkanizator. 

Wymiana opon sezonowo

Chociaż w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na letnie czy zimowe, to jednak większość właścicieli pojazdów mechanicznych decyduje się na taką usługę w ramach własnego bezpieczeństwa, ale też wygody podróżowania. Jak potwierdza wulkanizator, który świadczy swoje usługi w profesjonalnym warsztacie, jak http://www.prostauto.pl/wulkanizacja.html, wymiana opon na właściwie dopasowane do panujących warunków atmosferycznych powinna odbywać się dwa razy w roku. Opony wymieniamy na zimowe najczęściej późną jesienią, kiedy na drogach pojawia się gołoledź, a temperatura powietrza spada w ciągu dnia do 7 stopni Celsjusza. Właściwe opony lepiej działają na hamowanie i zapobiegają wpadaniu w poślizg. 

Kolejna wymiana opon, tym razem na te letnie zalecana jest, kiedy temperatura powietrza utrzymuje się na poziomie przynajmniej 7 stopni Celsjusza. 

Naprawa opon 

W warsztacie wulkanizacyjnym możesz liczyć również na naprawdę opon, przede wszystkim bieżnika, ale również uszkodzeń, które stanowią poważne zagrożenie w czasie jazdy. Zaleca się, aby profilaktyczna kontrola stanu opon odbywała się co najmniej raz na 6 miesięcy oraz oczywiście zawsze wtedy, kiedy kierującego pojazdem niepokoją jakiekolwiek sygnały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, żeby kot był szczęśliwy?
Co zrobić, żeby kot był szczęśliwy?
Szczęśliwy kot jest pewny siebie, dumnie kroczy po mieszkaniu i głośno mruczy z zadowolenia. Potrafi radzić sobie z emocjami, nie […]
Polecamy