Plastry wykrywalne – w jakich branżach się z nich korzysta?

Plastry z wykrywaczem metali stosowane są w takich branżach jak budownictwo, górnictwo czy wiertnictwo naftowe.

Zadaniem tych plastrów jest uczynienie noszących je pracowników bardziej widocznymi dla detektorów metali. Mogą być one noszone na odzieży, kaskach lub twardych kapeluszach, lub przymocowane bezpośrednio do ciała. Poszukując odpowiednich plastrów wykrywalnych, można z powodzeniem skorzystać ze strony https://produkty-wykrywalne.pl/plastry-wykrywalne.

Branża budowlana

Na przykład w branży budowlanej pracownicy pracujący na wysokościach mogą używać plastrów wykrywających metale, aby można było ich łatwo zlokalizować w razie upadku z wysokości. W takim przypadku naszywka jest mocowana bezpośrednio do ubrania pracownika za pomocą kleju lub taśmy. Plastry wykonane są z materiału o wysokim współczynniku odbicia, dzięki czemu są widoczne dla detektorów metalu.

Branża górnicza

W górnictwie plastry z wykrywaczem metali są często noszone przez górników pracujących zarówno pod ziemią, jak i na powierzchni. Plaster pomaga innym pracownikom wiedzieć, gdzie powinni szukać, jeśli usłyszą huk lub eksplozję dochodzącą z określonego obszaru kopalni.

Branża wiertnicza

W odwiertach naftowych naszywki z wykrywaczem metali są używane przez tych, którzy pracują na platformach wiertniczych, gdzie nie ma łatwego sposobu na komunikację między pracownikami, jeśli coś pójdzie nie tak pod pokładem. Plaster może być noszona na rękawie, lub może być przymocowana do twardego kapelusza. Plaster jest wykonana z metalu, więc detektor wyśle alarm, gdy zetknie się z jakimkolwiek innym materiałem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − siedem =