Sprzedaż samochodu w skupie aut – warto czy nie?

Sposobów na sprzedaż używanego samochodu jest kilka. Powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest oklejenie auta informacjami o tym, że jest przeznaczone do zbycia. Można także umieścić ogłoszenie w Internecie za pośrednictwem specjalistycznych serwisów. Ciekawym sposobem na pozbycie się pojazdu jest również skorzystanie z oferty punktu skupu aut.

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest to, że można szybko sprzedać samochód i uzyskać za niego pieniądze. Zazwyczaj cała transakcja trwa jeden lub dwa dni. To bardzo szybko, dlatego ten sposób sprzedaży polecany jest głównie osobom, którym zależy na czasie. Co ważne, przedmiotem transakcji może być również pojazd uszkodzony. Przekazanie własności odbywa się w sposób jawny i polega na sporządzeniu umowy kupna sprzedaży pomiędzy zbywcą, a nabywcą. Sprzedawca otrzymuje więc dowód zbycia, który może przedstawić w wydziale komunikacji oraz swojej firmie ubezpieczeniowej.

Jednak korzystanie ze skupu aut ma również swoje wady. Najważniejszą z nich jest cena. Zawożąc auto do skupu musimy pamiętać o tym, że to nie my ustalamy cenę pojazdu. Samochód zostaje poddany wycenie i to punkt skupu proponuje kwotę, za jaką jest gotowy odkupić auto. Niestety, często wyceny te są zaniżone i niższe od wartości rynkowych. Może zdarzyć się również tak, że skup nie będzie zainteresowany nabyciem naszego auta. Jeżeli jego wartość będzie na tyle niska, że nie da się zarobić na jego dalszej sprzedaży, skup aut nie będzie zainteresowany transakcją. W związku z tym, że skup aut to rozwiązanie, które na polskim rynku jest obecne od niedawna, nie istnieje wiele tego typu punktów w kraju. Zawożąc auto w takie miejsce musimy więc liczyć się z tym, że pokonamy wiele kilometrów, a jeśli wycena nie będzie dla nas satysfakcjonująca lub punkt nie będzie zainteresowany jego nabyciem, to do transakcji nie dojdzie.

Reasumując, skup aut to rozwiązanie, z którego warto skorzystać jeżeli zależy nam na czasie i gotówce. W przeciwnym wypadku można spróbować sprzedać samochód na własną rękę i dzięki temu uzyskać wyższą kwotę.

Oferty skupów samochodów możesz poszukać w Internecie. Wpisz w wyszukiwarkę słowa kluczowe takie jak: “skup samochodów Toruń”, “skup aut Wrocław”. Wpisując miasto, które Cię interesuje dostaniesz najbardziej trafione oferty wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + 20 =