Kiedy można korzystać z dronów?

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Kiedy można korzystać z dronów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zakup drona z dobrą kamerą nie stanowi obecnie żadnego problemu, należy jednak pamiętać, że korzystanie z tego typu urządzeń wymaga znajomości i respektowania przepisów prawnych, regulujących przedmiotową kwestię. Na co zwracać uwagę, by legalnie i bezpiecznie korzystać z tego urządzenia?

Profesjonalne drony dla każdego

Drony, zwłaszcza małe, są dostępne na rynku od dawna, jednakże dopiero pojawienie się profesjonalnych rozwiązań przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tego typu sprzętem. Wśród najpopularniejszych należą modele z serii DJI Phantom – ich zaletą jest stosunkowo niska cena, solidne wykonanie, funkcjonalność oraz prosta obsługa, także za pomocą telefonu komórkowego.

Szczególną popularnością cieszą się te maszyny wśród filmowców, zarówno doświadczonych, jak i amatorów, dla których jest to prosty i wygodny sposób, wykonać ujęcia z lotu ptaka. Innym modelem jest np. DJI Osmo, o parametrach którego można przeczytać na https://www.drony.net/category/osmo-dji.

Samo użytkowanie drona do trudnych nie należy, trzeba jednak pamiętać, że nie jest to zabawka, tylko autonomiczny, sterowany zdalnie pojazd powietrzny, wymagający stałej kontroli ze strony człowieka.

Komercyjne wykorzystywanie możliwości drona

Osoby, które planują korzystać z dronów w celach zarobkowych, np. do tworzenia filmów lub zdjęć, zobligowane są do posiadania odpowiedniej licencji, uprawniającej do lotów o charakterze komercyjnym.
W celu uzyskania wspomnianego dokumentu, konieczne jest odbycie odpowiedniego kursu.

Świadectwo potwierdzające ukończenie szkolenia jest ważne bezterminowo, warto jednak pamiętać, że uprawnienia dezaktualizują się po upływie trzech lat, dlatego też trzeba je regularnie odnawiać. Niezbędne jest także zaświadczenie lekarskie oraz ważna polisa OC.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zalety przemawiają za zakupem oświetlenia ledowego do naszego domu?
Jakie zalety przemawiają za zakupem oświetlenia ledowego do naszego domu?
Wykorzystywanie oświetlenia LED cieszy się coraz większą popularnością. Takie rozwiązanie gwarantuje ciekawy efekty wizualny oraz korzyści finansowe. Podpowiadamy, dlaczego warto […]
Polecamy