Opony tych producentów warto mieć

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Opony tych producentów warto mieć
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aby podróżować autem, należy zawsze na drodze zachowywać czujność i ….. dbać o wysoki poziom bezpieczeństwa samego samochodu. Myśląc o aspekcie bezpieczeństwa większość w pierwszej kolejności myśli o poduszkach powietrznych i sprawnych hamulcach. Jest jeszcze coś bardzo ważnego, co niektórzy kierowcy pomijają – opony. Jedyny element samochodu stykający się z podłożem. Zależy od nich zachowanie samochodu w trudniejszych warunkach – wystarczy, że po deszczu pojawi się słońce i już droga staje się trudniejsza.

Jakich producentów wybrać?

Jednym ze znanych producentów opon jest firma Kleber. Francuskie przedsiębiorstwo wytwarza produkty wysokiej jakości. Dzięki zastosowaniu wyłącznie materiałów najlepszej jakości, oferowane towary mają wielu zwolenników. Firma proponuje zarówno opony letnie, jak i zimowe, a dla tych, którzy nie lubią tematu zmiany kół przygotowano produkty całoroczne. Te ostatnie są także idealne dla osób podróżujących pomiędzy miejscami o skrajnych warunkach atmosferycznych.

Opony bieżnikowane

Dla tych, którzy liczą się z każdym groszem wydanym na auto poleca się skorzystanie z propozycji firmy Targum. Oferta opon bieżnikowanych jest nieco tańsza od nowych, lecz zachowana jest tu bardzo wysoka jakość towaru. Taki produkt przechodzi wszelkie atesty, aby zachować standardy bezpieczeństwa. Bieżnikowanie polega na ścięciu warstwy zużytego bieżnika z korpusu, a następnie nałożeniu nowego. Można to robić na zimno lub na gorąco, przy czym ta pierwsza metoda jest dużo tańsza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich materiałów produkuje się oznaczenia drogowe?
Z jakich materiałów produkuje się oznaczenia drogowe?
Znaki drogowe pełnią w ruchu drogowym niezwykle istotną funkcję, dlatego ważne jest, aby wykonane były z trwałych i odpornych na […]
Polecamy