Kosa, podkaszarka czy kosiarka – co wybrać?

Kosa na zapuszczony i nierówny teren

Kosa mechaniczna to sprzęt wyposażony w silnik elektryczny bądź spalinowy. Urządzenia spalinowe są wygodniejsze dla operatora, ponieważ nie potrzebują do działania kabla zasilającego. Elementem tnącym kosy może być tarcza lub żyłka. W sprzedaży znaleźć można także modele, w których producent zastosował jednocześnie żyłkę i tarczę. Specyfika tego urządzenia sprawia, że doskonale nadaje się ono do karczowania zapuszczonych terenów.

Kosa mechaniczna taka jak ta dostępna na https://profimarket.pl/kosy-i-podkaszarki-c-652_670.html, nazywana jest wykaszarką i może być z powodzeniem stosowana do koszenia wysokiej trawy na nierównym, pofałdowanym terenie, na którym tradycyjna kosiarka nie może zostać użyta.

Wydajne urządzenie o dużej mocy stosowane jest nawet na terenach, których powierzchnia wynosi 100 m2. W związku z tym, że ciężar kos mechanicznych może wynosić 8 kg, najlepiej wybierać te wyposażone w dodatkowych uchwyt pozwalający wygodnie trzymać sprzęt w obu dłoniach.

Podkaszarki i kosiarki do efektownej pielęgnacji trawnika

Chociaż podkaszarki swym wyglądem przypominają kosy mechaniczne, są urządzeniami przeznaczonymi głównie do koszenia traw w trudno dostępnych miejscach. Niewielkie gabaryty i niska waga wynosząca około 3 kg, pozwalają na łatwe manewrowanie i dokładne przycinanie trawy wokół drzew lub ogrodzenia. W podkaszarkach elementem tnącym jest żyłka, która świetnie sprawdza się nawet w przypadku terenu o nierównej powierzchni.

W sytuacji, gdy trawnik jest równy i rozciąga się na dużej powierzchni, należy sięgnąć po kosiarki spalinowe lub elektryczne. Pierwsze z wymienionych są wygodniejsze, jednak generują duży hałas i emitują spaliny. Drugie wymagają długiego kabla, który może utrudniać manewrowanie. Kosiarki to urządzenia, które pozwalają na równe i precyzyjne przycięcie trawy na wysokości zaledwie kilku centymetrów, dzięki czemu trawnik wygląda efektownie i może pełnić funkcję dekoracyjną.

Tekst napisany we współpracy z Profimarket.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 14 =