Jakie funkcje mają najnowsze zegarki?

Nie tylko mierzenie czasu

Podstawowym zadaniem każdego zegarka jest mierzenie upływającego czasu. Okazuje się, że współczesne modele czasomierzy wyposażone są w wiele mniej lub bardziej przydatnych funkcji. Wśród tych najbardziej klasycznych i przydatnych jest opcja pozwalająca na wyświetlanie aktualnej daty. Wiele sportowych modeli wyposażonych w elektroniczny wyświetlacz pozwala na ustawianie budzika, a także stopera. Wbudowany stoper przydaje się przede wszystkim biegaczom i pozwala im monitorować czasy pokonywanych okrążeń.

Bardzo często zegarki Casio wyposażone są w podświetlaną tarczę, dzięki czemu użytkownik może sprawdzić godzinę w dowolnych warunkach oświetleniowych. Osoby wykorzystujące zegarki podczas treningów powinny zaopatrzyć się w model, który dodatkowo mierzy puls. Urządzenia z pulsometrem są niezwykle przydatne, zwłaszcza podczas biegowych treningów wytrzymałościowych. Przydatnym narzędziem może być także termometr lub barometr wbudowany w zegarek.

Wyszukane funkcje w specjalistycznych zegarkach

Wiele nowoczesnych zegarków daje użytkownikom możliwość łączenia się z telefonem. Inne wyszukane modele, takie jak Casio g-shock korzystają z technologii gps do synchronizacji godziny. Dzięki tej nowoczesnej funkcji użytkownik ma pewność, że jego zegarek zawsze wskazuje aktualną i dokładną godzinę. Podróżnicy z pewnością zdecydują się na urządzenia, które pozwalają na podawanie czasu w różnych strefach czasowych.

Specjalistyczne modele wyposażone są również w mierniki wysokości lub głębokości i przeznaczone są dla osób wspinających się po górach lub nurkujących. Coraz więcej urządzeń ma wbudowane systemy ostrzegania przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak sztormy czy burze. Oczywiście decydując się na takie zegarki, należy liczyć się z tym, że za dodatkowe funkcje trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − czternaście =