Dlaczego warto pomyśleć o niższym zawieszeniu w naszym samochodzie?

Wśród fanów tuningu bardzo popularne jest niskie zawieszenie samochodu. Wiele osób narzeka, że nie nadaje się ono zbytnio na polskie drogi. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie ma sporo zalet, a nierówności na drodze wcale nie muszą być problemem. Jakie są zalety niskiego zawieszenia w naszym samochodzie? 

Walory estetyczne

Dla wielu fanów tuningu najważniejsze są walory estetyczne. Niskie zawieszenie powoduje, że samochód nabiera sportowego charakteru. Atrakcyjniejszy wygląd nie musi wiązać się z uszkodzeniem auta przy nierównej drodze. Specjalne zawieszenia gwintowe pozwalają na zmianę wysokości w dowolnym momencie, co pozwala uniknąć przeszkód. Można je znaleźć między innymi na stronie https://lowride.pl/kategoria-produktu/zawieszenia/gwintowane-zawieszenia

Praktyczne zalety niskiego zawieszenia 

Niskie zawieszenie to nie tylko walory estetyczne, ale również praktyczne zalety dla auta. Jest to między innymi przeniesienie środka ciężkości, co powoduje płynniejszą jazdę i pozwala na szybszą reakcję przy zmianie toru jazdy. Jazda slalomem pozwala na powiększenie granic podsterowności oraz nadsterowności. Wynika z tego także mniejszy opór powietrza, a co za tym idzie oszczędność na paliwie i znacznie lepsze warunki akustyczne w samochodzie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =