Podróż busem z Krakowa do państw zachodnich

Polacy nadal emigrują na Zachód. Nie tylko za pracą, ale również po to by odwiedzić osiedloną tam bliższą lub dalszą rodzinę. Okazuje się, że najczęściej podróżujemy busami. Chociaż można powiedzieć, że praktycznie z każdego portu lotniczego w Polsce, wylatuje samolot lądujący w Niemczech bądź Holandii. Dlaczego właśnie opłaca się najbardziej podróżować busami na Zachód, i czy z Krakowa również jest to opłacalne?

Patrząc na przelot samolotem z Krakowa do popularnego Eindhoven w Holandii, poświęcamy mniej więcej 2 godziny. Ceny wahają się już od 100 złotych wzwyż. Jednak kupując je w ostatniej chwili możemy zapłacić nawet około 1000 złotych. Rzeczywiście latając samolotami zyskujemy oszczędność czasu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że tylko w sytuacji, kiedy w Polsce mieszkamy w mieście, w którym jest port lotniczy, a także chcemy się z niego bezpośrednio dostać do miasta z portem lotniczym w Niemczech lub Holandii. W innym przypadku musimy stracić bardzo dużo czasu na dojazdy na lotniska.

Natomiast decydując się na podróż busem z Krakowa do miast leżących w Niemczech lub Holandii, to możemy spodziewać się łatwiejszego i wygodniejszego połączenia. Przewoźnicy gwarantują rozwożenie wszystkich pasażerów do miejsc docelowych lub jak najbliżej tych miejsc (sprawdź np.: busy z Niemiec do Krakowa). W związku z tym podróżnicy nie muszą się już martwić o kolejne środki lokomocji, którymi mieliby poruszać się z lotniska do innej miejscowości. Dodatkową zaletą podróży do krajów zachodnich za pośrednictwem busów, jest stała, atrakcyjna cena. Dzięki temu nie musimy kupować biletów lotniczych z dużym wyprzedzeniem, nie wiedząc, czy w danym terminie rzeczywiście będziemy mogli wybrać się w podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + sześć =