Kiedy wymienić zawieszenie?

Jednym z niezwykle ważnych elementów każdego samochodu osobowego jest układ zawieszenia. Od jego sprawnego działania zależy bowiem w ogromnej mierze komfort jazdy oraz bezpieczeństwo na drodze. Niestety ze względu na intensywną, nierzadko codzienną eksploatację jest on narażony na różnego rodzaju awarie, których skutkiem może być konieczność wymiany konkretnych części na nowe. Jeśli chodzi o zawieszenie bmw e60 to model auta, do którego wyjątkowo łatwo jest znaleźć odpowiednie komponenty zamienne w internecie.

Niepokojące odgłosy to główny sygnał alarmowy

Podstawowe usterki zawieszenia są związane przede wszystkim z niesprawnym układem kierowniczym. Dosyć powszechnym symptomem są w tym przypadku wyraźnie wyczuwalne wibracje kierownicy, które wynikają zazwyczaj z uszkodzenia drążka lub przekładni (np. wskutek najechania na dziurę w jezdni). W trakcie jazdy auto jest wówczas ściągane na jedną stronę i wydaje z siebie głośne stukanie, dlatego konieczne jest udanie się do warsztatu. Oto pozostałe sygnały świadczące o konieczności wymiany lub naprawy układu zawieszenia:

– zgrzyty dochodzące z amortyzatora – przyczyną może być wyciek oleju lub nierównomierne zużycie bieżnika

– spory luz na kierownicy – spowodowany najczęściej uszkodzeniem wahaczy 

– stukanie na nierównościach – będące efektem niesprawnego łącznika stabilizatora

– głośny brzdęk pojawiający się podczas skręcania – główna przyczyna to pęknięta sprężyna zawieszenia

Dodajmy, że wszelkie niezbędne części do układów zawieszenia montowanych w popularnych markach samochodów posiada w swoim bogaty asortymencie m.in. ten specjalistyczny sklep internetowy: https://thomasmarkt.com/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =