Ile kosztuje przegląd instalacji elektrycznej?

Przegląd instalacji elektrycznej to jedna z czynności, która pozwala nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa, ale również jest wymagana prawem w wielu budynkach. Powinien on być wykonywany zawsze przez osobę ze stosownymi uprawnieniami i potwierdzony dokumentem. Warto wiedzieć, na czym on polega i jakie czynności są wykonywane w jego trakcie.

Kto wykonuje przegląd?

Przyglądając się wymogom prawa możemy szybko natrafić na informację pochodzące z licznych firm elektrycznych w Poznaniu i innych miastach Polski, że do przeglądu wymagane są uprawnienia elektryka stosowne dla napięcia i rodzaju instalacji w danym budynku. W przypadku instalacji w domach mieszkalnych i budynkach wielorodzinnych wykonuje się zwykle masowe kontrole wykonywane przez ekipę kwalifikowanych elektryków działającej w jednej firmie.

Przebieg przeglądu instalacji elektrycznej i koszta

Kiedy wykonujemy przegląd instalacji elektrycznej cena zależna jest od konkretnego miejsca w kraju i wielkości budynku, a także rozbudowania instalacji. W przypadku niewielkiego mieszkania ceny oscylują od stu do dwustu złotych. W pierwszym etapie przeglądu instalacja poddawana jest ocenie wzrokowej. Wszelkie połączenia i izolacja przewodów sprawdzane są pod kątem bezpieczeństwa dla użytkowników i ewentualnych zwarć. Kiedy połączenia są dobre, a izolacja szczelna, dochodzi do pomiarów pod obciążeniem. Specjalistyczną aparaturą sprawdza się sprawność elektryczną całego układu, a każdy spadek napięcia lub nadmierne nagrzewanie się przewodów wychwytują konkretne urządzenia na wyposażeniu elektryka. Im bardziej rozbudowana instalacja, tym punktów pomiarowych jest więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 14 =