Jak wybrać odpowiednią matę edukacyjną?

Rozrywka i hobby
osrodek-wiedzy
Jak wybrać odpowiednią matę edukacyjną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mata edukacyjna należy do grupy tych pierwszych zabawek maluszka, z których będzie on korzystał prze wiele miesięcy. Możemy na niej kłaść już na prawdę male dziecko, aby stymulować jego wzrok traktując ją jak miękki kocyk, dla starszego dziecka będzie świetnym placem zabaw, a i dzieci chodzące mogą tu mieć niezłą frajdę. Jak zatem wybrać odpowiednią matę edukacyjną, aby była ciekawa dla dziecka i służyła mu przez długi czas? Podpowiadamy!

Domowy plac zabaw.

W pierwszych tygodniach życia mata edukacyjna będzie służyła przede wszystkim jako bezpieczne miejsce na położenie maluszka. Świetnie wtedy sprawdzi się mata edukacyjna piankowa najlepiej w kontrastowych kolorach. Leżąc na brzuszku maluch będzie mógł obserwować kolorowe obrazki i będzie mu niezwykle wygodnie. Ciekawym rozwiązaniem są również maty z górnymi pałąkami, do których starsze dzieci wyciągają rączki i uczą się chwytać zabawki. One również powinny być kontrastowe, by przyciągały uwagę dziecka.

Jeśli szukamy maty edukacyjnej, która spełni nasze wysokie wymagania, zajrzyjmy tutaj: www.okiemmaluszka.pl . Znajduje się tu również wiele innych przydatnych akcesoriów dla malucha i zabawek. Podczas wybierania maty dobrze jest zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana. Bardzo dobrze będzie, jeśli różne jej elementy będą zrobione z materiałów o różnej fakturze, np: błyszczące, szorstkie, szeleszczące. Dzięki temu dziecko ma możliwość szerszego poznawania świata, rozwijania zdolności poznawczych, manualnych i sensorycznych.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Impulsy elektryczne pomocne w rehabilitacji
Impulsy elektryczne pomocne w rehabilitacji
Metoda EMS jest popularna zarówno wśród profesjonalnych sportowców, jak i osób, które trenują głównie dla zachowania kondycji i zdrowia. Jednak […]
Polecamy