Publikacja książki – jakie wersje oprawy warto rozważyć?

Pięknie wydana i oprawiona publikacja nie tylko przyciąga wzrok potencjalnego nabywcy. Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jednak bezsprzecznie użycie najwyższej jakości materiałów sprawia, że książka pozostaje z nami na lata. Dobór odpowiedniej oprawy nie zawsze jest jednak łatwy. Co więc radzą specjaliści?

Oprawa twarda, czy miękka? Którą wybrać?

Książki oprawione w twarde, sztywne i grube oprawy to gwarancja wytrzymałości na wiele lat użytkowania. Po takie rozwiązanie najczęściej sięgają wydawcy albumów i innych pozycji, do których treści często się wraca. Mogą to być tomiki poezji, publikacje naukowe czy podręczniki akademickie. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla codziennie używanych kalendarzy oraz plannerów. Grube okładki mogą być dodatkowo wykończone skórą lub płótnem i zabezpieczone obwolutą z papieru. Eksperci z drukarni https://www.totem.com.pl/ specjalizującej się w druku cyfrowym i uszlachetnianiu okładek technologią 3D Touch, polecają oprawy twarde dla najbardziej ekskluzywnych publikacji książkowych.

Natomiast najbardziej popularne i najczęściej wybierane przez klientów są oprawy miękkie. Podobnie, jak ich twarde odpowiedniki, mogą być dodatkowo szyte lub klejone. Te pierwsze poleca się przede wszystkim do podręczników, poradników, przewodników i katalogów produktowych. Takie okładki klejone są wykorzystywane głównie przy beletrystyce. Wysokiej jakości miękka oprawa to niższe koszty produkcji i szybsza realizacja zamówienia przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej estetyki. To najlepszy wybór dla dużych nakładów książkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 2 =