Co może świadczyć o uszkodzeniu turbosprężarki?

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Co może świadczyć o uszkodzeniu turbosprężarki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli jeździsz samochodem z silnikiem z turbodoładowaniem i zauważysz, że nie działa on tak dobrze jak kiedyś, jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś sprawdzić jest turbosprężarka. Możesz być w stanie dostrzec oznaki uszkodzenia na zewnątrz turbosprężarki, ale jeśli istnieje wewnętrzne uszkodzenie, będzie ono trudniejsze do zauważenia.

Jeśli podejrzewasz, że Twoja turbosprężarka została uszkodzona, oto kilka objawów, na które należy zwrócić uwagę:

Dym z rury wydechowej

Uszkodzona turbosprężarka może powodować dym z rury wydechowej. Może to być spowodowane tym, że olej wycieka do komory spalania i spala się w procesie.

Wyciek oleju z rury wydechowej lub wokół bloku silnika 

Jeśli olej wycieka z bloku silnika lub rury wydechowej Twojego samochodu, może to być oznaką uszkodzonej turbosprężarki. Uszczelki olejowe na tych częściach są zaprojektowane tak, aby zapobiegać wyciekom, ale kiedy zawiodą, mogą spowodować poważne uszkodzenia innych elementów w zatoce silnika, takich jak tłoki i głowice cylindrów.

Niska moc wyjściowa silnika 

Jeśli zauważysz, że Twój samochód nie przyspiesza tak szybko jak zwykle, może to być znak, że coś jest nie tak z turbosprężarką lub innym elementem wewnątrz komory spalania.

To są oznaki, że Twoja turbosprężarka może nadawać się do regeneracji. W tym celu warto odwiedzić witrynę: https://dieselserwis-poznan.pl/regeneracja-turbosprezarek-poznan/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Branża sprężonego powietrza – jakie urządzenia ona obejmuje?
Branża sprężonego powietrza – jakie urządzenia ona obejmuje?
Branża sprężonego powietrza szybko się rozwija i znajduje zastosowanie w wielu obszarach przemysłu. Dzieje się tak, ponieważ sprężone powietrze jest […]
Polecamy