Jakie umiejętności rozwiną w dziecku sztuki walki?

Uprawianie sportu od najmłodszych lat jest niezwykle ważne dla właściwego rozwoju fizycznego dziecka. Coraz chętniej wybieraną – zarówno przez rodziców, jak i ich pociechy – formą aktywności są sztuki walki. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jakie korzyści się z tym wiążą? Dowiedz się, zanim zapiszesz dziecko na zajęcia.

Nauka najważniejszych, życiowych zasad

Sport to zdrowie – to hasło w przypadku dzieci nabiera o wiele głębszego znaczenia. Wciąż rosnące statystyki otyłości wśród dzieci i młodzieży sprawiają, że rodzice jak najwcześniej starają się zaszczepić w swoich pociechach miłość do sportu. Niestety bywa to dość trudne, tym bardziej, że aktywność fizyczna ma dość mocnych rywali: komputery i smartfony. Sport, do którego jednak najczęściej nie trzeba specjalnie zachęcać, to właśnie sztuki walki. I jest to dobra wiadomość, ponieważ zajęcia tego typu niezwykle rozwijają dzieci pod względem fizycznym, intelektualnym i osobowościowym. To prawdziwa szkoła charakteru, która uczy zasad fair-play oraz ważnych reguł, które małoletni adept następnie przekłada na życie codzienne. Wielu rodziców dzieci uprawiających takie dyscypliny szybko zauważa, że ich dzieci stają się bardziej systematyczne, obowiązkowe oraz skoncentrowane na wykonaniu zadania.

Większa pewność siebie i odwaga

Każde dziecko posiada niespożytą ilość energii, która gdzieś musi znaleźć swoje ujście. Sporty walki są do tego idealne. Dziecko w kontrolowany sposób uczy się swojego ciała oraz siły, jaka w nim drzemie. Podczas zajęć pozbywa się także wszelkich stresów i napięć, które zgromadziły się danego dnia. Co ważne, treningi sztuk walki przeprowadza zawsze profesjonalny instruktor, który wie w jaki sposób postępować z dziećmi i młodzieżą, żeby wydobyć z nich ukryty potencjał. Jest to również świetny sposób na zwiększenie pewności siebie u dzieci nieśmiałych. Po takich treningach nabiorą odwagi oraz wiary we własne możliwości. Który sport walki wybrać? Idealne będzie choćby Aikido, które jest uwielbiane przez dzieci. Miejscem wartym uwagi jest np. http://www.aikidokids.pl  w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =