Typy i rodzaje plomb plastikowych stosowanych na rynku

Aktualnie na rynku stosuje się różnorodne metody zabezpieczania produktów i dokumentów w czasie ich transportu. Najpopularniejszym, szczególnie w przypadku towarów cennych i wymagających specjalnego nadzoru, są tzw. plomby. Wyróżniamy takie rodzaje jak: plastikowe, metalowe i naklejkowe. Każdy z nich dzieli się jeszcze na mniejsze podtypy dopasowane do konkretnych produktów. Najpopularniejsze z nich są wykonane z plastiku, a ich lekkość i niskie koszty sprawiają, że przedsiębiorcy sięgają po nie najchętniej.

Plomby plastikowe do różnych zastosowań logistycznych

W tej kategorii można rozróżnić dodatkowe ich rodzaje, związane z tym, do czego są one stosowane. I tak mamy tu plomby transportowe do samochodów, pozwalające na pełną kontrolę nad przewożonym towarem, linkowe do zabezpieczenia specjalistycznych urządzeń pomiarowych, czy butli gazowych oraz workowe, przydatne w transporcie międzymiastowym. Dużą popularnością cieszą się także plomby do portfeli i saszetek, dzięki którym można uniknąć kradzieży w czasie podróży.

Plomby plastikowe cechują się dużą uniwersalnością zastosowań i łatwą konstrukcją, a do tego ich zerwanie uniemożliwia ponowne założenie, dzięki czemu od razu wiadomo, że przy danym produkcie próbowano manipulować. Kolejnymi rodzajami takich stałych zabezpieczeń są plomby strunowe ze specjalną płytką numeracyjną pozwalająca na ich identyfikację oraz wysokiej klasy plomby do wodomierzy, które wykluczają ryzyko ingerencji w te urządzenia pomiarowe i dają gwarancję ich nienaruszonego funkcjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + cztery =