Czym myć armaturę w łazience, by nie pozostawić smug i rys?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Czym myć armaturę w łazience, by nie pozostawić smug i rys?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy mnóstwo czasu każdego dnia, przeprowadzając podstawowe czynności higieniczne oraz pielęgnacyjne. Z tego względu powinna być przede wszystkim miejscem idealnie czystym. Regularnego mycia wymaga tutaj zarówno armatura w postaci urządzeń sanitarnych i baterii, jak i płytki ścienne i podłogowe. Jednym z najbardziej uniwersalnych preparatów jest Clinex W3 na bazie kwasu cytrynowego, dostępny na https://www.higiena.net.pl/clinex-w3-active-bio-preparat-do-mycia-sanitaria,3,13909,9272.

Kilka godnych polecenia rozwiązań

Do czyszczenia armatury w łazience nadaje się wyłącznie miękka ściereczka, ponieważ baterie i urządzenia sanitarne są podatne na zarysowania. Pamiętajmy o tym, aby pod żadnym pozorem nie używać drucianych szczotek ani twardych gąbek, a także preparatów bogatych w granulat ścierny.

Zwieńczeniem procesu mycia powinno być natomiast zastosowanie takiego produktu jak czyściwo papierowe, które doskonale wchłonie resztki wilgoci i pozostawi powierzchnię bez nieestetycznych smug. Jeśli chodzi o konstrukcje chromowane, to do usuwania z nich zabrudzeń najlepiej wykorzystać roztwór wody z niewielkim dodatkiem octu bądź spirytusu. Zapewni im to bowiem lśniący wygląd, a na dodatek skutecznie zapobiegnie osadzaniu się kamienia. 

Z kolei w czyszczeniu najbardziej uporczywych plam sprawdzi się dedykowany środek detergentowy przeznaczony do delikatnych powierzchni. Dużą wagę należy też przyłożyć do prawidłowego mycia płytek. W tym przypadku zalecanym rozwiązaniem jest specjalna emulsja o działaniu nabłyszczającym i wzmacniającym odporność na wilgoć.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Estetyczne wykończenie mieszkania – o czym pamiętać?
Zakup nowego mieszkania to dla wielu osób kolejny ważny życiowy krok. Dlatego wybór lokum to często nie lada wyzwanie. Należy […]
Polecamy