Blender – przydatne urządzenie kuchenne

Blendery to niezwykle pożyteczne urządzenia. To z ich pomocą można przygotować pyszne i zdrowe zupy-kremy, koktajle oraz smoothie. Doskonale poradzą sobie nie tylko z rozdrobnieniem warzyw i owoców, ale także orzechów czy kostek lodu. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej wielofunkcyjnych przyrządów, który powinien znaleźć się w każdej kuchni.

Co można przyrządzić za pomocą blendera?

Wyróżniamy dwa rodzaje blenderów: ręczny oraz kielichowy. Pierwszy z nich sprawdzi się świetnie do sporadycznego użytkowania, ponieważ jest zdecydowanie mniej wydajny niż jego druga wersja. Blender kielichowy posiada zamykany pojemnik, w którym umieszcza się składniki, z których chce się przygotować zupę lub koktajl. Posiada on praktyczny dziubek, dzięki któremu można wygodnie przelać jego zawartość do kubka lub miski.

Wybierając odpowiedni model dostosowany do indywidualnych potrzeb trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę jego moc oraz ilość poziomów prędkości. Powinno posiadać także solidne i trwałe ostrza, które poradzą sobie nawet z najtwardszymi składnikami. Aby przygotować w nim pyszny koktajl wystarczy wrzucić do wnętrza kielicha ulubione owoce lub warzywa, dolać odrobinę wody lub soku i dokładnie zmiksować. Tak przygotowany koktajl to bomba witamin i minerałów. Zupa-krem jest idealnym pomysłem na to, jak przemycić w daniu warzywa, które często są nie lubiane przez dzieci. Pyszna zblendowana zupa z pewnością przypadnie do gustu nawet największym niejadkom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 13 =