Jak stworzyć klimatyczny i komfortowy taras w swoim domu?

Przytulne miejsce do siedzenia na świeżym powietrzu, to marzenie wielu osób. Jednak zbudowanie, a później zaaranżowanie tarasu nie jest łatwe. Już od początku trzeba mieć na to miejsce dobry pomysł. Same meble mogą stworzyć wygodę i komfort, albo wręcz sprawić, że nie będziemy chcieli tam odpoczywać. Jak zbudować taras marzeń?

Taras z zadaszeniem – jak go zaaranżować

Bardzo trafnym pomysłem jest dodanie zadaszenia do już przygotowanej powierzchni tarasu. Zadaszone tarasy realizuje m.in. firma https://walkways4u.com/zabudowa-tarasow/. Można znaleźć różnego rodzaju zadaszenia i wiaty, które ochronią taras i korzystające z niego osoby przez wiatrem czy opadami. Pod zadaszeniem można zawiesić kwiaty w wiszących donicach. Jest to świetny pomysł na zaaranżowanie przestrzeni pod daszkiem, ale też dzięki temu mamy więcej miejsca na rośliny. Warto wybrać te, które się rozrastają i zwisając z donic zagwarantują nam roślinną ściankę. 

Na tarasie można też postawić mini szklarnie. Są one w ostatnim czasie super popularne, ale i praktyczne. Nawet, jeśli nie mamy dużego ogrodu, możemy przeznaczyć choć część tarasu na piętrową szklarnię. W zależności od rozmiaru, można w niej posadzić pomidorki koktajlowe, ogórki, cebulę, ostre papryczki, a nawet zioła i sałatę. Szklarnie przeznaczone są też dla małych owoców, jak truskawki. 

Żeby ocieplić meble, można do nich dodać wygodne poduchy oraz rozłożyć koce, na których w zależności od pogody, będziemy się opalać lub przykrywać w chłodniejsze dni. Pod sufitem zamiast kwiatów lub też w ich otoczeniu dobrze jest zawiesić lampki led. Dodatkowo oświetlą taras wieczorem, a ich ciepłe światło stworzy klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =