Jakich środków użyć, aby pozbyć się moli w domu

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Jakich środków użyć, aby pozbyć się moli w domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mole to niestety często spotykani i niechciani lokatorzy naszych szaf, ale także kuchni. W domach możemy rozróżnić dwa rodzaje tych owadów. Są to mole spożywcze i ubraniowe, a ich cechą wspólną jest niesamowite tempo namnażania się, jak również odporność na nasze nieudolne próby obrony przed nimi. Aby ci niemile widziani gości zniknęli, zazwyczaj stosujemy liście laurowe, gałązki lawendy lub olejki cytrusowe. Pamiętajmy, że najlepsza w tym przypadku jest profilaktyka, czyli regularne odkurzanie, pozbywanie się starej żywności, staranne zamykanie mąki, kaszy itp., jak również porządkowanie szafy. Jeśli mimo to mole się pojawią, zastosujmy profesjonalne środki.

Chemia na szkodniki

Dobre preparaty na mole możemy kupić w Internecie. Musimy tylko zdefiniować, czy to, co widzieliśmy, to owad żerujący w żywności, czy w ubraniach. Środki zapobiegające namnażaniu są przeznaczone do konkretnej odmiany moli, dlatego jest to ważne. Takie produkty występują najczęściej w postaci zawieszek zapachowych, wkładek z lepką warstwą, do której przyklejają się owady, albo oprysków. Regularne stosowanie tego typu preparatów zapewni na pełen sukces w walce z tymi niewielkimi, acz szkodliwymi żyjątkami. Nawet nie mając moli, warto zainwestować w torebki zapachowe z suszem lawendowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Urządzanie pokoju do oglądania telewizji
Urządzanie pokoju do oglądania telewizji
W wielu domach, pokój w którym znajduje się telewizor jest najważniejszym i najczęściej odwiedzanym pomieszczeniem w całym domu. To tutaj […]
Polecamy