Salon w stylu skandynawskim – jakie meble wstawić?

Pozorna prostota stylu skandynawskiego zachęca właścicieli pomieszczeń do przenoszenia go także do swoich domów. Naturalne, jasne barwy i wykorzystanie drewna stanowią ponadczasowe połączenie, stąd raz urządzone wnętrze wpisuje się w trendy przez lata. Warto pamiętać, że samo przygotowanie podłóg i ścian nie wystarcza – o stylu skandynawskim w dużej mierze decydują meble. Jakie wybrać, by były one zgodne z założoną koncepcją?

Stylowe zestawy wypoczynkowe

Podstawowym elementem wyposażenia wnętrza jest narożnik skandynawski, czyli wygodna kanapa do wypoczynku i spędzania czasu. Narożnik cechuje się jasnym kolorem tapicerki, a przede wszystkim charakterystycznie pikowanymi poduszkami na oparciach za plecami. Dzięki niemu można zaprojektować nawet najmniejsze wnętrze w omawianym stylu z uwagi na ustawność mebli. Co więcej, narożnik w stylu skandynawskim może się rozkładać, a więc pozwala użytkownikom na zamianę go w wygodne łóżko z funkcją spania. Bez obaw można korzystać z niego w salonie, jako łóżko dla gości lub domowników. Taki mebel można znaleźć np. na https://sofart.pl/narozniki/rozkladane/male2/.

Krzesła, stoły, półki

Aby dopełnić wizję wnętrza w stylu skandynawskim nie wolno zapomnieć o uzupełnieniu go w elementy z drewna i metalu. W tym celu warto postawić na proste formy stołów i krzeseł, wykonanych z naturalnego lub barwionego drewna. W przypadku metalowych elementów nie można pójść za daleko, ponieważ materiał ten jest domeną stylu industrialnego. We wnętrzach skandynawskich można postawić na jego delikatną ekspozycję – żyrandol z metalowych poręczy, czy designerskie półki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 9 =