Jak pozbyć się zbędnych kilogramów?

Szczupła sylwetka, to marzenie wielu osób. Nie da się przy tym ukryć, że osiągnięcie jej wymaga sporo wysiłku. Aktywność fizyczna i odpowiednia dieta, to klucz do sukcesu. Jak go osiągnąć skutecznie i maksymalnie szybko?

Dieta dostosowana do celu

Trenerzy i dietetycy często wskazują, że podczas procesu odchudzania, jego powodzenie w 70 proc. zależy od diety. Należy więc szczególnie się do niej przyłożyć. Ważne jest, żeby była ona dobrana pod kątem celu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli więc pragniesz zgubić nadprogramowe kilogramy, konieczne jest osiągnięcie deficytu kalorycznego. Jednocześnie organizm musi mieć siłę dla prawidłowego funkcjonowania. Jak to pogodzić? Ciekawym rozwiązaniem jest catering dietetyczny, taki jak np. https://timcatering.pl/, który znacznie ułatwi odchudzanie oraz pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Treningi spalające tłuszcz

Uzupełnieniem zdrowej diety powinna być odpowiednia dawka aktywności fizycznej. Należy poświęcać na nią co najmniej 45 min. przez 4 dni w tygodniu. Treningi, które pozwolą na przyspieszenie metabolizmu oraz efektywniejsze spalenie tkanki tłuszczowej, to m.in. słynne cardio (np. jazda rowerem lub jogging). Należy wykonywać je 2 razy w tygodniu zamiennie z treningami wzmacniającymi. Osoby nieco bardziej zaawansowane mogą zaś wybrać treningi interwałowe (polegające na naprzemiennym wykonywaniu ćwiczeń o maksymalnej i minimalnej intensywności). Interwały są bezlitosne dla tłuszczu, ale przy tym dość wyczerpujące. Najważniejsze jest połączenie ich ze zdrowym odżywianiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 6 =