Jakie kosmetyki warto stosować latem na włosy?

Gorące słońce, wysoka temperatura oraz suche powietrze. To cechy lata, które tak bardzo kochamy ale niestety nie wpływają zbyt dobrze na kondycję naszych włosów. W przypadku występowania ciepłych dni należy w odpowiedni sposób pielęgnować włosy, aby nadal były zdrowe i piękne. Do tego można wykorzystać letnie kosmetyki do włosów, które nadają się idealnie.

Latem skóra głowa bardzo się poci i dla osób z przetłuszczającymi się włosami to prawdziwa udręka. Nie ma czasu na mycie głowy co kilka godzin. Ratunkiem na to zjawisko to suchy szampon, który w kilka chwil odświeży fryzurę. Szczególnie godnym uwagi produktem jest suchy szampon of firmy Batiste, który posiada szeroki wybór. Szampony można znaleźć w wielu ciekawych zapachach.

Z powodu potu skóra głowa się przetłuszcza a nasza fryzura staje się oklapnięta. Rzadko kiedy pomaga lakier. Po za tym często używanie lakieru może powodować łamliwość włosów. Genialnym rozwiązaniem na dodanie objętości to produkt marki L’ biotica z linii Proffesional Therapy. Można znaleźć szampon oraz odżywkę. Produkt nie obciąża włosów, więc jest idealny do codziennego stosowania.

Kolejnym elementem to ochrona włosów przed uciążliwymi promieniami UV. Istnieją specjalne kosmetyki do włosów bogate w ochronny filtr. Może występować w postaci mgiełki lub olejku. Serdecznie polecany produkt firmy Kalios, który zawiera filtry obronne UV oraz proteiny jedwabiu i keratynę. Mgiełka dodatkowo nawilża i odżywia włosy oraz nadaje piękny zapach.

Ochrona koloru włosów w trakcie ciepłych dni jest bardzo ważna. Kolor pod wpływem słońca staje się matowy i traci intensywność. Wybranie produktów od marki L’ oreal, która proponuje różnego rodzaju produkty to znakomite posunięcie. Znajdziemy wiele szamponów, odżywek i ampułek, które spiszą się w ochronie farbowanych włosów.

Artykuł napisany we współpracy z Profryzjer – internetowy sklep fryzjerski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =