Psychoterapia – jak może pomóc nam w powrocie do pełnego zdrowia psychicznego?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Psychoterapia – jak może pomóc nam w powrocie do pełnego zdrowia psychicznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest psychoterapia i na czym polega?

Psychoterapia to proces uzdrawiania poprzez rozmowę. Istnieje kilka rodzajów psychoterapii, ale wszystkie mają ten sam cel: pomóc ludziom prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie.

Psychoterapia może pomóc osobom, które zmagają się z depresją, lękiem, żałobą i stratą, uzależnieniami, problemami w związku i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym. Może być również pomocna dla osób doświadczających stresu w pracy lub w domu.

Rodzaj terapii, który jest dla Ciebie najlepszy, będzie zależał od Twoich potrzeb. Oto kilka popularnych rodzajów psychoterapii:

Typy terapii, na które możemy się zdecydować

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT): CBT uczy, jak zmienić sposób myślenia i zachowania, aby łatwiej było sobie radzić z negatywnymi myślami i uczuciami.

Terapia interpersonalna (IPT): IPT pomaga rozwiązać wszelkie problemy lub obawy, jakie możesz mieć w związku z relacjami z przyjaciółmi, członkami rodziny lub partnerami.

Terapia psychodynamiczna: Terapia psychodynamiczna skupia się na nieświadomych procesach, takich jak emocje i zachowania, które mogą wynikać z doświadczeń z dzieciństwa lub przeszłych wydarzeń w Twoim życiu, które nadal wpływają na Ciebie dzisiaj.

W jakich sytuacjach powinniśmy się zgłosić na psychoterapię?

Możesz zostać skierowany na psychoterapię np. do takiego punktu jak https://www.psychoterapia.lublin.pl/, jeśli doświadczasz niepokojących objawów, takich jak:

– uczucia stresu lub nieszczęścia, które wpływają na Twoje codzienne życie, relacje lub zdolność do pracy (np. uczucie ciągłego niepokoju lub przygnębienia),

– powtarzające się wzorce zachowań, które nie są skuteczne lub pomocne (np. poczucie, że jest się bardzo samokrytycznym lub popełnia się zawsze te same błędy),

– trudności w radzeniu sobie z silnymi emocjami (np. złością lub smutkiem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego wizyty u dentysty nie wolno odkładać?
Dlaczego wizyty u dentysty nie wolno odkładać?
Wizyty profilaktyczne Zasadniczo zaleca się odbywanie profilaktycznych wizyt u stomatologa przynajmniej dwa razy w roku. Podczas kontroli uzębienia lekarz przy […]
Polecamy