Psychoterapia – jak może pomóc nam w powrocie do pełnego zdrowia psychicznego?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Psychoterapia – jak może pomóc nam w powrocie do pełnego zdrowia psychicznego?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest psychoterapia i na czym polega?

Psychoterapia to proces uzdrawiania poprzez rozmowę. Istnieje kilka rodzajów psychoterapii, ale wszystkie mają ten sam cel: pomóc ludziom prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie.

Psychoterapia może pomóc osobom, które zmagają się z depresją, lękiem, żałobą i stratą, uzależnieniami, problemami w związku i innymi problemami ze zdrowiem psychicznym. Może być również pomocna dla osób doświadczających stresu w pracy lub w domu.

Rodzaj terapii, który jest dla Ciebie najlepszy, będzie zależał od Twoich potrzeb. Oto kilka popularnych rodzajów psychoterapii:

Typy terapii, na które możemy się zdecydować

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT): CBT uczy, jak zmienić sposób myślenia i zachowania, aby łatwiej było sobie radzić z negatywnymi myślami i uczuciami.

Terapia interpersonalna (IPT): IPT pomaga rozwiązać wszelkie problemy lub obawy, jakie możesz mieć w związku z relacjami z przyjaciółmi, członkami rodziny lub partnerami.

Terapia psychodynamiczna: Terapia psychodynamiczna skupia się na nieświadomych procesach, takich jak emocje i zachowania, które mogą wynikać z doświadczeń z dzieciństwa lub przeszłych wydarzeń w Twoim życiu, które nadal wpływają na Ciebie dzisiaj.

W jakich sytuacjach powinniśmy się zgłosić na psychoterapię?

Możesz zostać skierowany na psychoterapię np. do takiego punktu jak https://www.psychoterapia.lublin.pl/, jeśli doświadczasz niepokojących objawów, takich jak:

– uczucia stresu lub nieszczęścia, które wpływają na Twoje codzienne życie, relacje lub zdolność do pracy (np. uczucie ciągłego niepokoju lub przygnębienia),

– powtarzające się wzorce zachowań, które nie są skuteczne lub pomocne (np. poczucie, że jest się bardzo samokrytycznym lub popełnia się zawsze te same błędy),

– trudności w radzeniu sobie z silnymi emocjami (np. złością lub smutkiem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Książki, które warto przeczytać
Książki, które warto przeczytać
Czytanie książek, wbrew obiegowej opinii, jest ciągle popularne. Wiele osób nadal sięga po tradycyjną papierową książkę. Biblioteki nie narzekają na […]
Polecamy