Podstawowe akcesoria, które towarzyszą każdemu motocykliście

Zakup nowego motocyklu zawsze wiąże się z dużym podekscytowaniem u motocyklisty. Zanim jednak wyruszy w pierwszą trasę powinien zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Niektóre z nich są absolutnie obowiązkowe, a część z nich dodatkowo wpływa na komfort jazdy. Jakie podstawowe akcesoria przydadzą się każdemu motocykliście? 

Akcesoria obowiązkowe 

Najważniejsze akcesoria związane są z bezpieczeństwem motocyklisty. Absolutną podstawą jest zakup odpowiedniego kasku. Powinien być wykonany z materiału odpornego na zarysowania, pęknięcia i wgniecenia. Najlepiej, gdy zbudowany jest z włókna szklanego lub karbonu. Można go kupić w wersji integralnej, szczękowej lub otwartej. Równie ważne są dodatkowe ochraniacze na kurtce czy spodniach. Powinny być one umieszczone w szczególnie narażonych miejscach, takich jak np. plecy, łokcie i kolana. 

Akcesoria dodatkowe 

Istnieje także mnóstwo akcesoriów dodatkowych, które ułatwiają jazdę, a przy okazji zwiększają bezpieczeństwo. Przydatne bywają podręczne narzędzia naprawcze, które można znaleźć m.in. na witrynie https://promotocykle.pl/. Nie zabraknie tu także sakiewek i większych kufrów motocyklowych, gdzie można przechowywać narzędzia, ubrania czy jedzenie. W ten sposób nie ma przeszkód w swobodnym wybieraniu się na dłuższe wędrówki.

W celu zaplanowania trasy warto zainwestować w nawigację, która pomoże się rozeznać w nieznanym dotychczas terenie. Jeśli ktoś chce mieć pamiątkę z danej podróży może zainwestować wideorejestrator, który wyposażony jest w przednią i tylną kamerę. Sterowanie wszystkimi funkcjami jest bardzo proste i odbywa się za pomocą pilota, który można umieścić na manetce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + piętnaście =