Przy wystąpieniu jakich przypadłości stosuje się maści rozgrzewające?

Maści rozgrzewające są stosowane w leczeniu odleżyn, odparzeń, odmrożeń i innych rodzajów urazów skóry. Maści rozgrzewające pomagają również w łagodzeniu bólu i skurczów mięśni oraz bólów stawów. Podstawowe składniki maści rozgrzewających to: witamina E, kamfora, mentol, papryka, imbir i pieprz cayenne.

Składniki maści rozgrzewającej

Składniki maści rozgrzewającej różnią się w zależności od rodzaju leczonego schorzenia. Istnieją jednak pewne wspólne składniki, które można znaleźć we wszystkich rodzajach maści rozgrzewających. Należą do nich:

Kamfora

Kamfora jest substancją pochodzącą z kory niektórych drzew. Ma ona działanie chłodzące na skórę, gdy jest na nią nałożona, ale w połączeniu z innymi składnikami maści daje uczucie rozgrzania, które pomaga złagodzić ból.

Capsicum

Capsicum to składnik pochodzący z ostrej papryki chili, który wywołuje uczucie pieczenia po nałożeniu na skórę. To uczucie pomaga złagodzić bóle mięśni, a także bóle stawów spowodowane zapaleniem stawów lub innymi schorzeniami wpływającymi na stawy, takimi jak choroba zwyrodnieniowa stawów.

Mentol

Mentol to kolejna substancja pochodząca z roślin, która wywołuje efekt chłodzenia po zastosowaniu na skóra. Jest on stosowany w produktach takich jak krople na kaszel, pastylki na gardło i maści, które są stosowane na skórę. Mentol może pomóc w łagodzeniu bólu poprzez chłodzenie obszaru, na którym jest stosowany, co powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie stanu zapalnego w pobliskiej tkance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 19 =