Bieganie zimą – jak zadbać o prawidłowy ubiór?

Aktywność na świeżym powietrzu stała się bardzo popularna. Najczęściej wybieranym sportem, ze względu na swoją nieograniczoną dostępność, jest bieganie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że wysiłek fizyczny ma wpływ nie tylko na utrzymanie odpowiedniej wagi, ale także na ogólny stan zdrowia, metabolizm i samopoczucie. Niestety wiele z tych osób popełnia wiele błędów podczas biegania, a jednym z nich jest nieodpowiedni strój.

Jaka odzież zabezpiecza sportowca?

Krąży błędne przekonanie, że ubieranie się ciepło na trening spowoduje zbyt obfite pocenie i dlatego należy ubrać się lekko. Ważne, by zapobiegać przegrzaniu organizmu podczas biegu, ale tym bardziej nie można dopuścić do przemarznięcia, szczególnie w okresie zimowym.

Biegacz powinien kupić garderobę, która zapewni mu komfort termiczny i nie będzie ograniczać ruchów podczas aktywności. W specjalistycznych sklepach można kupić odzież dedykowaną dla biegaczy jak bielizna termiczna, legginsy przeznaczone do biegania męskie lub damskie czy bluza techniczna. Istotnym elementem stroju jest odpowiednia kurtka dostosowana do temperatury panującej na zewnątrz. Zimą również bardzo ważna jest czapka oraz rękawiczki, które można kupić w sklepach z odzieżą sportową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 17 =