Co powinna zawierać strona internetowa firmy?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Co powinna zawierać strona internetowa firmy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby prowadzące własną firmę w celu dotarcia do szerokiego grona odbiorców są zmuszone do podejmowania wielu działań na płaszczyźnie reklamowej. Podstawą jest posiadanie porządnej strony internetowej. Powinna być ona zarówno atrakcyjna pod względem wizualnym, jak i w pełni intuicyjna oraz stosunkowo łatwa w nawigacji. Profesjonalnym projektowaniem stron www zajmuje się web designer, z którego usług można skorzystać w niemal każdym mieście naszego kraju. 

Nie zapomnijmy o dziale kontaktowym

Dobrze zaprojektowana firmowa strona internetowa powinna mieć przede wszystkim szatę graficzną idealnie dostosowaną do grupy docelowej klientów, tak aby przykuwała uwagę na dłużej niż kilka sekund. W pierwszej kolejności musi się rzucać w oczy nazwa podmiotu oraz slogan, czyli zdanie określające, czym konkretnie się on zajmuje. Zaleca się, aby treść poszczególnych podstron była widoczna na ekranie bez konieczności przewijania w dół. W miarę możliwości należy stosować maksymalnie krótkie akapity tekstu i nagłówki, ponieważ zachęca to do eksplorowania witryny. Jeśli chodzi o konkretne działy, to z pewnością nie może zabraknąć:

– aktualności – informacji o nowych produktach lub usługach oraz bieżącej działalności

– podstawowych informacji o firmie (dział O nas)

– danych kontaktowych – zwłaszcza adresu, e-maila, numeru telefonu, REGON-u, kodu SWIFT, godzin otwarcia i mapki z dojazdem (ewentualnie dodatkowo numeru konta bankowego do wpłat)

– odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (tzw. FAQ)

– artykułów tekstowych – na tematy związane bezpośrednio z branżą

– galerii – np. ze zdjęciami ukazującymi wybrane produkty

– cennika – w przypadku sklepu albo zakładu usługowego

Jeśli chcemy znaleźć firmę projektującą profesjonalne strony internetowe w Szczecinie działa wyjątkowo wiele takich podmiotów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co to jest rekuperacja?
Co to jest rekuperacja?
Wentylacja z możliwością odzyskiwania ciepła to technologia, która powinna znaleźć się w każdym nowym domu. Rekuperacja umożliwia swobodny przepływ powietrza […]
Polecamy