Dlaczego warto się zdecydować na laserową korektę wady wzroku?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Dlaczego warto się zdecydować na laserową korektę wady wzroku?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konieczność używania okularów lub soczewek korekcyjnych, może być uciążliwa na dłuższą metę. Zwłaszcza, gdy wada wzrostu zmieniła się tak bardzo, że bez nich słabo widzimy. Ponadto im bardziej skomplikowana wada wzroku, tym trudniej o idealną korektę przez dobór szkieł. Na szczęście jest rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się prawidłowym widzeniem bez dodatkowych szkieł. Jest to laserowa korekta wady wzroku.

Zalety laserowej korekty wzroku

Zabieg laserowej korekty wady wzroku jest bardzo skuteczny. Eksperci szacują, że jego skuteczność wynosi 95%. Oznacza to, że 95 na 100 osób po zabiegu uzyskuje jakość widzenia pozwalającą nawet na prowadzenie auta bez używania okularów czy soczewek, do poprawy pola widzenia. Jest to naprawdę niesamowity wynik. Zwłaszcza, że ryzyko powikłań po takim zabiegu, jest niższe niż przy długoterminowym noszeniu soczewek korekcyjnych. Sam czas zabiegu jest również bardzo krótki. Po kilkunastu minutach można już lepiej widzieć, ale do pełnej regeneracji potrzeba od kilku dni, do kilku tygodni. Wszystko zależy od organizmu danej osoby i jej wady wzroku.

Nowoczesna i trwała korekta

Taki zabieg może być przeprowadzony np. w określonej klinice https://www.eyemed.pl/laserowa-korekcja-wzroku/. O kwalifikacji pacjenta oraz leczeniu konkretnej wady tą metodą, zawsze decyduje lekarz. Dla każdej osoby tworzony jest unikatowy plan operacyjny oraz plan rekonwalescencji. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim pacjent ma zapewnioną opiekę. A na ile czasu wystarcza taka korekta? Wszystko zależy od naszych oczu. Wiele osób jednak chwali sobie korektę, jako jednorazowy i bardzo trwały zabieg.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Różnice pomiędzy felgami aluminiowymi, a stalowymi
Różnice pomiędzy felgami aluminiowymi, a stalowymi
Nie tylko marki opon mają znaczenie przy użytkowaniu samochodu. Często zaniedbywaną częścią auta są felgi. Zazwyczaj są one sprowadzane tylko […]
Polecamy