Tampony czy podpaski – co wybrać?

Podczas miesiączki niezwykle ważną dla kobiety kwestią, poza higieną ciała, jest komfort. Każda z pań zna bowiem dokuczliwą obawę, że ich podpaska lub tampon potrzebują natychmiastowej wymiany, podczas gdy w okolicy nie znajduje się żadna toaleta. Jednak zanim dojdzie do wykorzystania maksymalnej pojemności podpaski lub tamponu, w pierwszej kolejności kobieta musi zdecydować się na konkretny środek higieny. Co będzie najlepsze w czasie okresu?

Podpaski zawsze w zasięgu ręki 

Nie da się ukryć, że większość pań w czasie okresu sięga po podpaski. Chodzi nie tylko o ich większą dostępność oraz wiele wariantów możliwych do zakupu, lecz także wygodę, jaką gwarantują one podczas miesiączki. Podpaski projektowane są tak, by minimalizować nieprzyjemny zapach, zapobiegać przesunięciom na bieliźnie oraz ograniczać rozprzestrzenianie się bakterii w ich wnętrzu. Takie działanie mają między innymi podpaski z paskiem anionowym, które kompleksowo dbają o higienę i komfort kobiety podczas okresu. 

Tampon do zadań specjalnych

Mimo, że podpaski produkowane są nawet w rozmiarach XXL to nie są one w stanie zapewnić kobiecie 100% ochrony przed niechcianym przeciekaniem. To między innymi z myślą o tym powstały tampony inspirowane anatomicznym kształtem kobiecego ciała, które hamują krwawienie najbliżej źródła. Ich duży wybór można znaleźć na https://gentleday.p/.  Nic nie stoi również na przeszkodzie, by równocześnie z tamponem stosować podpaskę stanowiącą dodatkową ochronę. To, jaki wybór ostatecznie podejmie kobieta powinno zależeć wyłącznie od jej preferencji. To bowiem ona ma czuć się w czasie miesiączki jak najbardziej swobodnie i pewna siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × dwa =