Jak zostać skoczkiem spadochronowym?

Rozrywka i hobby
osrodek-wiedzy
Jak zostać skoczkiem spadochronowym?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szkolenie skoczka spadochronowego to długa i ciężka droga prawda? Nie zawsze! Niezależnie od tego, czy marzysz dopiero o pierwszych doświadczeniach ze spadochronem, czy masz już za sobą pierwszy skok w tandemie, a chcesz przekonać się, jak to jest szybować samemu, ten tekst pokaże Ci, że zdobycie uprawnień do samodzielnego skakania nie jest trudne! Co musisz zrobić? Jakich formalności powinieneś dopełnić? Wszystkie te pytania staną się jasne po lekturze poniższego tekstu! Odpowiedzi na postawione pytania udzielimy na podstawie szkolenia AFF.

Etap pierwszy: kurs lądowy i skoki asystowane

Po rozpoczęciu kursu, spotkasz się z koniecznością przyswojenia pewnej dawki wiedzy teoretycznej. Nie będą to opasłe tomy, wymagające godzin nauki, ale praktyczne informacje, które przygotują Cię na mogące zaistnieć w powietrzu sytuacje. Kiedy będziesz gotowy, rozpoczniesz praktyczną część – zazwyczaj składającą się z około 10 skoków, w trakcie których będzie Ci towarzyszył jeden, lub nawet dwóch instruktorów. Nie będziesz leciał w tandemie, ale zaczniesz już w tym momencie zdobywać doświadczenia ze swobodnego lotu, w trakcie którego będziesz asekurowany przez dwóch innych skoczków. 

Etap drugi: egzamin i praktyka

Po nauczeniu się najważniejszych figur, reagowania na kryzysowe sytuacje, układania sylwetki w trakcie lotu i innych, niezbędnych kwestii, będziesz mógł podejść do egzaminu wewnętrznego. Jeśli go zdasz, rozpoczniesz swoją drogę do uzyskania uprawnień o charakterze państwowym lub międzynarodowym, które będą wymagały wykonania pod okiem instruktora jeszcze 50 skoków. Po ich wykonaniu, możesz podejść do egzaminu państwowego i skakać w pełni samodzielnie!

Pamiętaj, szkolenie początkującego spadochroniarza jest bardzo ważne. To ono zapewnia Ci bezpieczeństwo w przestworzach, o czym nie powinieneś zapominać podczas wyboru szkoły latania. Wybierz renomowane placówki, jak np. https://skydive.wroclaw.pl/szkolenia-aff i ciesz się zastrzykiem adrenaliny, nie tracąc poczucia bezpieczeństwa i komfortu!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wykonywanie iniekcji ciśnieniowych w obiektach budowlanych
Wykonywanie iniekcji ciśnieniowych w obiektach budowlanych
Wydajność iniekcji ciśnieniowych w konstrukcjach budowlanych została rozpatrzona z punktu widzenia trzech koncepcji: koncepcji podstawowej, zasady działania i roli iniekcji […]
Polecamy