Modne i praktyczne nakrycia głowy dla dzieci

Nakrycia głowy dla dzieci spełniają niezwykle ważną funkcję. W sezonie jesienno-zimowym chronią małe główki przed wiatrem, zimnem i deszczem, a wiosną i latem zapewniają potrzebną ochronę przed słońcem. Ich wybór nie powinien być więc przypadkowy. Nakrycie głowy dla malucha musi być nie tylko modne i atrakcyjne, ale także praktyczne i dostosowane do jego potrzeb.

Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, należy wybierać czapeczki, które są uszyte z grubych i przyjemnych dla skóry materiałów. Można zdecydować się na przykład na czapkę uszatkę z wiązaniem pod brodą. Dzięki temu będzie dobrze przylegać do uszu i zapewni dziecku należytą ochronę przed chłodem i wiatrem. Ciekawą opcją jest też czapko-komin, będący połączeniem czapki i szalika.

Dziecięce nakrycia głowy na wiosnę i lato

W cieplejszy okres roku nie można zapominać o nakryciu głowy dla dziecka. Wiosną można wybrać bawełnianą, cienką czapkę, która zasłania uszy. Aby zapewnić dziecku właściwą ochronę przeciwsłoneczną, można także zdecydować się na kapelusz z szerokim rondem czy czapeczkę z daszkiem. Czapki na lato dla chłopców mogą przybierać rozmaite formy, podobnie jak nakrycia głowy dla dziewczynek. Maluszki świetnie prezentują się na przykład w czapkach typu fedora z małym rondem i wgłębieniem w środku. Aby czapka nadawała się na lato, powinna być uszyta z przewiewnego, nieprzepuszczającego słońca materiału, najlepiej naturalnego. Dobrym wyborem na ciepłe dni będzie też czapeczka rybacka z miękkiej tkaniny lub model z przedłużanym, delikatnie opadającym tyłem. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 8 =