Jak upiec wyśmienitą pizze?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Jak upiec wyśmienitą pizze?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Upieczenie pysznej, domowej pizzy nie musi być wcale trudne. Do osiągnięcia sukcesu przyda się nie tylko odpowiedni przepis, ale też akcesoria kuchenne, które znacznie ułatwią stworzenie tego włoskiego dania. Większość z nich, jest na tyle uniwersalna, że znajdą też inne zastosowanie w kuchni. 

Przepis

Głównymi elementami pizzy są ciasto i sos. Do wykonania tego pierwszego, warto zaopatrzyć się w świeże drożdże (spulchniają ciasto inaczej, niż suszone) oraz mąkę typu 00. Nadaje ona pizzy nie tylko odpowiedni smak, ale też nie twardnieje w czasie pieczenia, dzięki czemu spód będzie chrupiący, ale łatwy w jedzeniu. Do wykonania sosu warto użyć świeżych pomidorów lub skorzystać z tych w puszce. Przecier pomidorowy, tak chętnie wykorzystywany w domowej kuchni ma zbyt mocny smak i jednocześnie jest za słodki. Sos można wzbogacić kompozycją ziół i czosnku, a po przesmażeniu otrzymamy bardzo aromatyczną bazę do pizzy.

Akcesoria do pieczenia

Jeżeli mamy już odpowiednie ciasto, sos i dodatki, to warto skorzystać z narzędzi, które ułatwią proces pieczenia. Kamień do pizzy przyda się szczególnie tym osobom, których piekarniki nie nagrzewają się do wysokich temperatur. Jeżeli jednak problemem jest nierównomierny rozkład temperatury, warto użyć blaszek do pieczenia. Można je nabyć w lepszych, stacjonarnych sklepach z akcesoriami kuchennymi lub w internecie pod adresem https://horecapolska.pl/blachy-do-pizzy. Blacha wymusza równe pieczenie ciasta, ułatwia nadawanie kształtu oraz zapobiega wysychaniu spodu. Warto dodać, że taka blaszka świetnie sprawdzi się też przy pieczeniu kruchego ciasta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie sprzęty ułatwią pracę ze szkłem?
Jakie sprzęty ułatwią pracę ze szkłem?
Szkło uchodzi za jeden z najtrudniejszych materiałów, który możemy poddać obróbce. Oczywiście istnieją zakłady specjalizujące się w wykonywaniu rozmaitych przedmiotów […]
Polecamy