Meble retro – gdzie je wstawić?

Antyki nie są czymś, co spotykamy na co dzień. Widywane raczej rzadko, doceniane są zwłaszcza przez koneserów i kolekcjonerów. Stare meble, poza niebanalnym wyglądem, mają w sobie ducha przeszłości i mogą być doskonałym uzupełnieniem współczesnych wnętrz. Z racji swojej nietuzinkowej urody, wszędzie tam, gdzie się pojawią, stanowią element przyciągający wzrok. Warto mieć to na uwadze i wykorzystać antyki do umeblowania swojego domu lub mieszkania.

Co takiego mają w sobie antyki?

Stare meble mają w sobie to „coś”, czego brakuje tym współczesnym. Staranne wykonanie, bogate zdobienia, precyzyjne wykończenia, niebanalne kształty sprawiają, że antyki są unikatowe. Świadomość, że każdy mebel ma swoją historię – często barwną oraz ciekawą, powoduje, że człowiek odczuwa ogromną przyjemność z ich posiadania. Meble retro mogą się wydawać trudnym elementem do aranżacji. Nic bardziej mylnego: to elementy wyposażenia, które świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu.

Doskonale będą pasować do wnętrz w stylu klasycznym, ale okażą się też fantastycznym dopełnieniem nowoczesnych aranżacji, nadając im niepowtarzalnego charakteru. Historyczne meble można zastosować praktycznie w każdym pomieszczeniu: antyki kredensy świetnie sprawdzą się w jadalni, stare biurka stworzą odpowiedni nastrój w domowych gabinetach, antyczne łóżka nadadzą elegancji współczesnym sypialniom, niewielkie konsolki świetnie uzupełnią umeblowanie salonu czy przedpokoju. Ich duży wybór znajduje się m.in. na https://antiquebeauty.eu/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × jeden =