Jak działają samozamykacze do drzwi?

Trzaskanie drzwiami może być bardzo denerwujące. Na szczęście jest skuteczny sposób na to, aby takiemu działaniu zapobiec. Wystarczy zamontować samozamykacz do drzwi. Sprawdź, jak działa ten element i gdzie możesz go kupić. 

Co to jest samozamykacz?

Samozamykacz to niewielkie urządzenie, które działa mechanicznie albo elektromechanicznie po otwarciu drzwi. Siła otwarcia jest kumulowana w sprężynie, która następnie spowalnia zamykanie drzwi. Takie rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim na klatkach schodowych, w punktach handlowych, ale również we wszystkich drzwiach wewnętrznych we własnych “czterech kątach”. 

Po co montować samozamykacz do drzwi?

Jeśli wybierzesz dobrej jakości samozamykacz do drzwi – Sparta ma takie w swojej ofercie, zapobiegniesz nie tylko trzaskaniu drzwi, na przykład w wyniku ich zbyt silnego otwarcia czy przeciągu. Samozamykacz skutecznie zapobiega też zepsuciu drzwi, w szczególności elementów zamka czy klamki, a nawet całego skrzydła. Co więcej, daje oczywiście ogromny komfort w zakresie funkcjonowania drzwi, ponieważ te są otwierane i zamykane cicho i powoli. Ma to ogromne znaczenie, kiedy w domu mieszkają dzieci.

Czy samozamykacz do drzwi ma wady?

Zastosowanie samozamykacz wiąże się z licznymi walorami, natomiast minusy mogą odczuwać osoby, które muszą szybko skorzystać z drzwi albo chcą pozostawić je otwarte w celu przetransportowania konkretnych przedmiotów. Spowolnienie tego procesu może być nieco irytujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 1 =