W jakich pomieszczeniach zamontować rolety?

Zastanawiając się nad ich zastosowaniem, najpierw pomyślmy, co chcemy uzyskać. Nasza motywacja może być różna, od zapewnienia sobie prywatności, ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem, po zbudowanie dodatkowej aranżacji wnętrza. Gdzie jednak tego typu rozwiązanie wydaje się być niezbędne?

Południowe nasłonecznienie- zadanie dla rolet zewnętrznych

Rolety najbardziej przydadzą się w kuchni i salonie. Są to zazwyczaj pomieszczenia rozlokowane od południa, co powoduje w trakcie letnich upałów nadmierne nagrzanie się wnętrza i wtedy rolety okazują się być niezbędnym elementem. Produkt ten świetnie sprawdza się przy dużych przeszkleniach, zapewniając prywatność, oraz bezpieczeństwo. Warto już w projekcie ustalić miejsce i sposób rozlokowania rolet.

Na tym etapie możemy uwzględnić bardzo korzystne obecnie rozwiązanie, jakim są zewnętrzne rolety z prowadnicami, ukryte w warstwach elewacyjnych.Tego typu rolet mogą być antywłamaniowe, zabezpieczając nasz dom przed potencjalnymi włamywaczami. Jeśli nie rozważymy takiego rozwiązania na etapie projektowym, na rynku znajdziemy również rolety zewnętrzne z możliwością montażu na wykończonej elewacji.

Rolety wewnętrzne- aranżacja, funkcjonalność

Bardzo popularnym i ciekawym rozwiązaniem są również rolety wewnętrzne. Często warto je stosować nawet dla samego budowania klimatu danego pomieszczenia. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele możliwości. Takie rozwiązanie dodatkowo pomoże nam zaaranżować każde wnętrze, wzbogacając je nową fakturą materiału, kolorem czy, wzorem. Ciekawym i funkcjonalnym wyborem są w tym przypadku rolety dzień i noc.

Dzięki zastosowaniu naprzemiennych zaciemniających i transparentnych pasów materiału, uzyskujemy duże możliwości w ograniczaniu natężenia światła wpadającego do wnętrza. W tej ofercie znajdziemy rozmaite wzory i kolory, co pozwala dodatkowo udekorować praktycznie każde pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + jeden =