Jak odgrodzić kwiaty w ogrodzie?

Dom i otoczenie
osrodek-wiedzy
Jak odgrodzić kwiaty w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękny, zadbany ogród cieszy oczy i daje szansę na odpoczynek w miłej, sielskiej atmosferze. Rabaty i grządki powinny jednak zostać odgrodzone od reszty ogrodu, dzięki czemu można chronić kwiaty i odpowiednio je wyeksponować. W tym celu mogą posłużyć płotki do ogrodu czy specjalne krawężniki, które można kupić w sklepach budowlanych czy ogrodniczych.

Jak można odgrodzić kwiaty?

Bardzo często kwiaty należy odgrodzić od reszty ogrodu, szczególnie jeśli rabaty są niskie. W szczególności należy chronić kwiatki przed dziećmi czy zwierzętami domowymi, którzy nawet niechcący mogą wyrządzić sporo szkody. Dobrze sprawdzają się w tym celu produkty naturalne, które komponują się z wystrojem ogrodu i są przyjazne dla środowiska. Popularne są płoty i maty wiklinowe, które występują w różnych rozmiarach. Do ogrodu można zamówić płoty wiklinowe producent, którego wybierzecie powinien mieć asortyment wykonany zgodnie z wymaganiami klienta – może się bowiem zdarzyć, że rabaty mają niestandardowy kształt lub rozmiar. Inną alternatywą może być wykonanie obrzeża z kamieni czy z drewna, które również mogą ochraniać kwiaty i przy okazji zdobić ogród.

Dlaczego warto wykorzystać wiklinę?

Wiklina to materiał trwały i naturalny, a do tego stosunkowo tani. Przy odpowiedniej obróbce wiklinę można praktycznie dowolnie kształtować, bez utraty jej twardości. Wiklina dobrze sprawdza się w ogrodach, gdzie jest w stanie wytrzymać nawet przez kilka lat w zmiennych warunkach atmosferycznych. Gęsto wykonane plecionki mogą doskonale chronić rabaty, dlatego warto wykorzystać je w ogrodzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odpływ liniowy prysznica – jakie ma zalety?
Odpływ liniowy prysznica – jakie ma zalety?
Odpływ liniowy złoty to świetna opcja dla tych, którzy chcą poprawić ogólny wygląd swojej strefy prysznica. Odpływ liniowy może być […]
Polecamy