Jaką rolę odgrywają kwasy w pielęgnacji naszego ciała?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Jaką rolę odgrywają kwasy w pielęgnacji naszego ciała?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kwasy to substancje wykazujące liczne właściwości pielęgnacyjne. Nie dziwi zatem fakt, że od dawna są wykorzystywane przez kobiety w procesie codziennego dbania o urodę. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku używanie kremów, które zawierają kwasy w swoim składzie. Mnóstwo takich produktów znajdziemy m.in. w podanej drogerii online https://drogeriapigment.pl/490-kremy-z-kwasami-do-twarzy.

Piękny wygląd na wyciągnięcie ręki 

Najbardziej rozpowszechniony jest kwas l-askorbinowy, potocznie zwany witaminą C. Przede wszystkim działa antyoksydacyjnie, niwelując ilość wolnych rodników. W ten sposób zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry i jednocześnie delikatnie ją rozjaśnia. Dodatkowo zwiększa produkcję kolagenu, poprawia odporność naczyń włosowatych oraz przyspiesza gojenie oparzeń powierzchniowych spowodowanych promieniowaniem słonecznym. Na uwagę zasługuje też z pewnością kwas pantotenowy, który w znacznym stopniu ogranicza nieestetyczne łuszczenie skóry i wypadanie włosów. Z kolei kwas retinolowy (pochodzący z witaminy A) efektywnie reguluje metabolizm i wygładza cerę, nadając jej młodzieńczy wygląd. Godne polecenia są ponadto kremy bogate w kwas linolowy, arachidowy, stearynowy (o właściwościach matujących) i hialuronowy (odpowiadający za elastyczność skóry).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Osoby niepełnosprawne – jak możemy im pomóc?
Osoby niepełnosprawne – jak możemy im pomóc?
Osoby zdrowe fizycznie mogą bez przeszkód funkcjonować na co dzień oraz realizować się w wielu dziedzinach życia. Niestety tego samego […]
Polecamy