Sprzęt optyczny i okulistyczny do badania wzroku – jakie warto posiadać?

Badanie oka jest bardzo ważną częścią opieki zdrowotnej i powinno być wykonywane regularnie przez optometrystę. Celem badania oczu jest wykrycie wszelkich nieprawidłowości, które mogą mieć wpływ na widzenie lub ogólny stan zdrowia.

Podczas badania wzroku, optometrysta użyje różnego rodzaju sprzętu optycznego, aby zajrzeć do wnętrza oczu i ocenić sposób ich działania. Obejmuje to soczewki, pryzmaty, filtry i inne urządzenia, które pomagają określić, czy masz jakiekolwiek problemy z widzeniem, które można skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych.

Wspólne urządzenia optyczne stosowane podczas badania oczu obejmują:

Biomikroskop z lampą szczelinową

To urządzenie wykorzystuje jasne światło i powiększenie do badania przedniej powierzchni oka, w tym rogówki (przednie okno) i siatkówki (tylne okno). Pozwala to optometryście na poszukiwanie chorób takich jak jaskra, zaćma, wrzody rogówki i inne nieprawidłowości.

Tonometr 

To mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe (IOP), które pokazuje, jak dobrze płyn odprowadza się z wnętrza gałki ocznej, gdy jest w niej zbyt duże ciśnienie. Wysokie IOP zwiększa ryzyko wystąpienia jaskry.

Soczewka siatkowa 

To urządzenie wykorzystuje wzory świetlne do pomiaru ostrości widzenia.

Jeśli poszukujesz odpowiedniego sprzętu do swojego salonu, to koniecznie odwiedź stronę internetową: https://www.krak-optic.pl/ i poznaj interesujące Cię szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + dwanaście =