Książki, które warto przeczytać

Czytanie książek, wbrew obiegowej opinii, jest ciągle popularne. Wiele osób nadal sięga po tradycyjną papierową książkę. Biblioteki nie narzekają na brak czytelników, a księgarnie stale pełne są nowych tytułów. Wiele osób sięga po książkę nie tylko papierową, ale i elektroniczną oraz w formie audio.

Dlaczego powinniśmy czytać książki?

Książki są przede wszystkim nieocenionym źródłem wiedzy. Można się z nich dowiedzieć, jak żyją i myślą inni ludzie. Czytanie to również rozwój. Absorbuje ono jednocześnie wiele obszarów mózgu. Czytanie rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację, zmusza do myślenia. Do tego moda na niektóre tytuły powoduje, że można brylować w towarzystwie po przeczytaniu danej książki.

Wśród książek, które można nabyć między innymi na stronie https://sklep.okim.pl/, ogromną popularnością cieszą się powieści Remigiusza Mroza, szczególnie serie, których bohaterami są adwokat Chyłka albo komisarz Forst. Popularne są także powieści, które napisali Stieg Larsson czy Camilla Lagberg. Warto również sięgnąć po klasykę światową i przeczytać powieści Sellingera, Hellera czy Marqueza. Oczywiście nie można zapominać o rodzimej literaturze współczesnej i klasycznej literaturze pięknej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =