Na czym polega groszkowanie betonu?

Bez kategorii
osrodek-wiedzy
Na czym polega groszkowanie betonu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kulkowanie betonu jest techniką przygotowania powierzchni, która wykorzystuje wibracje o wysokiej częstotliwości do poprawy właściwości zużycia powierzchni betonowych. Osiąga się to poprzez przesuwanie ściernego dysku metalowego nad powierzchnią płyty betonowej, często w połączeniu z młotem śrutowym.

Co warto wiedzieć?

Kulkowanie betonu zwane również groszkowanie betonu to proces polegający na zastosowaniu fizycznego szlifowania powierzchni betonu i nawierzchni epoksydowych w celu uzyskania chropowatej lub wżartej powierzchni, która zwiększa wytrzymałość, trwałość i właściwości hydrofobowe tych materiałów. Kulowanie betonu poprawia trwałość betonu poprzez zwiększenie jego odporności na atak chemiczny, fizyczny i biologiczny.

Proces powoduje powstawanie mikroskopijnych porów w powierzchni, które są wypełniane materiałem ochronnym odpornym na korozję. Kulkowanie jest również stosowane do powierzchni betonowych, które będą narażone na działanie bardzo wysokich temperatur (takich jak w elektrowniach jądrowych), jak również tych, które są narażone na duże zużycie przez pojazdy lub inne obiekty stworzone przez człowieka. Proces ten jest stosowany w wielu branżach, w tym w budownictwie, produkcji i przemyśle lotniczym.

 

Najczęściej stosuje się go do betonowych powierzchni brukowych, takich jak parkingi, chodniki i podjazdy. Kulowanie betonu może być również stosowane na innych materiałach, takich jak metale czy kompozyty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Grzebienie, szczotki i inne akcesoria do golenia
Grzebienie, szczotki i inne akcesoria do golenia
Patrzysz w lustro i z przerażeniem widzisz, że najwyższy czas się ogolić? Sam nie możesz pojąć, w jaki sposób Twój […]
Polecamy