Wykonywanie iniekcji ciśnieniowych w obiektach budowlanych

Bez kategorii
osrodek-wiedzy
Wykonywanie iniekcji ciśnieniowych w obiektach budowlanych
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wydajność iniekcji ciśnieniowych w konstrukcjach budowlanych została rozpatrzona z punktu widzenia trzech koncepcji: koncepcji podstawowej, zasady działania i roli iniekcji ciśnieniowej. Kryteria wykonania iniekcji ciśnieniowych są ściśle związane z ich skutecznością i możliwością zapewnienia bezpieczeństwa. Wydajność iniekcji ciśnieniowych w budynkach ma na celu zapobieganie uszkodzeniom płyt betonowych podczas budowy, a niniejszy artykuł przedstawia wstępne wyniki uzyskane poprzez studiowanie odpowiednich teorii i wcześniejszych eksperymentów.

Stosowane do naprawy konstrukcji

Iniekcja ciśnieniowa betonu jest powszechnie stosowana do naprawy konstrukcji budynku, który jest popękana z powodu różnych czynników, w tym wilgoci i zimna. Maszyna do wtłaczania ciśnieniowego jest w stanie wstrzyknąć płyn do ściany lub dachu w celu ustabilizowania go i zmniejszenia przyszłego ruchu. W tej procedurze, po pierwsze, ściana zostanie dokładnie oczyszczona, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, kurz i gruz. Po drugie, wycina się otwory w ścianie zewnętrznej, aby dotrzeć do obszarów wewnętrznych, które wymagają naprawy. Następnie ściana jest nasycana roztworem na bazie wody lub izolacją piankową w celu ustabilizowania struktury budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Przydatne wyposażenie do biura
Przydatne wyposażenie do biura
Biuro jako miejsce pracy powinno być przestrzenią funkcjonalną i dobrze zorganizowaną. Dlatego urządzając tego typu miejsce, warto pomyśleć przede wszystkim […]
Polecamy