Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Dentysta – jakie zabiegi wykonuje?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta to osoba, która pracuje z zębami, jamą ustną i szczękami w celu utrzymania zdrowia jamy ustnej. Dentysta diagnozuje warunki, leczy choroby i urazy zębów i jamy ustnej, przywraca tkanki jamy ustnej do zdrowia i promuje ogólny stan zdrowia.

Stomatolodzy wykonują wiele ważnych zabiegów, w tym:

Czyszczenie i polerowanie zębów 

Jest to najczęstszy zabieg stomatologiczny. Dentysta usuwa płytkę i kamień nazębny z zębów za pomocą skalera ultradźwiękowego lub ssaka dentystycznego. Skaler usuwa plamy powierzchniowe, natomiast ssanie usunie nagromadzony kamień.

Inlay i onlay 

Są to małe porcelanowe uzupełnienia, które pasują do ubytków na powierzchniach żujących zębów trzonowych i przedtrzonowych. Są one przyklejane bezpośrednio do zęba, więc ich trwałość jest większa niż w przypadku wypełnień.

Leczenie kanałowe 

Polega na usunięciu chorej lub uszkodzonej części miazgi zęba (miękkiej wewnętrznej tkanki zęba) i wypełnieniu jej materiałem uszczelniającym, takim jak gutta percha – produkt z soku drzewa – lub cementem. Kanały korzeniowe są zwykle wykonywane, gdy ból jest spowodowany infekcją w komorze miazgi lub tkance nerwowej wewnątrz zęba.

Mosty 

Most jest urządzeniem protetycznym stosowanym do zastąpienia jednego lub więcej brakujących zębów poprzez przymocowanie sztucznych zamienników zwanych łącznikami na pozostałych zębach po obu stronach luki. Zęby zastępcze w moście mogą być wykonane z porcelany połączonej z metalowymi słupkami.

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to dentysta Skawina, jest miejscem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zalety noszenia markowej odzieży męskiej
Zalety noszenia markowej odzieży męskiej
Ubranie, oprócz oczywistej roli, pełni również inną funkcję –  buduje wizerunek. Strój wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez ludzi […]
Polecamy