Wybielanie zębów – jakie są metody?

Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, który może rozjaśnić kolor Twoich zębów. Nie jest to nowa procedura, ale w ostatnich latach stała się bardziej popularna, ponieważ technologia uległa poprawie, a ludzie stali się bardziej świadomi potencjalnych korzyści.

Można go wykonać w gabinecie stomatologicznym lub w domu za pomocą zestawów do samodzielnego wykonania. 

Wybielanie w gabinecie

Istnieje kilka metod wybielania zębów. Najpopularniejszym zabiegiem jest wybielanie zębów w gabinecie, który wykorzystuje światło do aktywacji środka wybielającego i powoduje jego szybsze działanie. Metoda ta nie wymaga znieczulenia, ale powoduje pewną wrażliwość na gorące i zimne pokarmy.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź ofertę specjalisty na stronie internetowej: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/wybielanie-zebow.

Wybielanie w domu

Pasty do zębów: Zawierają one substancje chemiczne, które usuwają powierzchniowe plamy na zębach. Mogą one również zawierać fluor w celu zapobiegania ubytkom.

Paski wybielające: Są to cienkie plastikowe paski, które pasują na przednią część górnych zębów i rozjaśniają je z czasem poprzez wystawienie ich na działanie nadtlenku (ten sam składnik stosowany w pastach do zębów).

Nakładki wybielające: Pasują one na przednią część górnych zębów jak paski wybielające i wykorzystują nadtlenek do ich wybielenia w czasie. Nakładki zakłada się na noc podczas snu, aby mogły działać podczas odpoczynku i nie jedzenia ani nie picia niczego poza wodą lub zwykłą herbatą czy kawą w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiem − siedem =