Wybielanie zębów – jakie są metody?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Wybielanie zębów – jakie są metody?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybielanie zębów to zabieg stomatologii estetycznej, który może rozjaśnić kolor Twoich zębów. Nie jest to nowa procedura, ale w ostatnich latach stała się bardziej popularna, ponieważ technologia uległa poprawie, a ludzie stali się bardziej świadomi potencjalnych korzyści.

Można go wykonać w gabinecie stomatologicznym lub w domu za pomocą zestawów do samodzielnego wykonania. 

Wybielanie w gabinecie

Istnieje kilka metod wybielania zębów. Najpopularniejszym zabiegiem jest wybielanie zębów w gabinecie, który wykorzystuje światło do aktywacji środka wybielającego i powoduje jego szybsze działanie. Metoda ta nie wymaga znieczulenia, ale powoduje pewną wrażliwość na gorące i zimne pokarmy.

Jeśli chcesz skorzystać z takiej usługi, to koniecznie sprawdź ofertę specjalisty na stronie internetowej: https://dentysta-stomatolog.konin.pl/wybielanie-zebow.

Wybielanie w domu

Pasty do zębów: Zawierają one substancje chemiczne, które usuwają powierzchniowe plamy na zębach. Mogą one również zawierać fluor w celu zapobiegania ubytkom.

Paski wybielające: Są to cienkie plastikowe paski, które pasują na przednią część górnych zębów i rozjaśniają je z czasem poprzez wystawienie ich na działanie nadtlenku (ten sam składnik stosowany w pastach do zębów).

Nakładki wybielające: Pasują one na przednią część górnych zębów jak paski wybielające i wykorzystują nadtlenek do ich wybielenia w czasie. Nakładki zakłada się na noc podczas snu, aby mogły działać podczas odpoczynku i nie jedzenia ani nie picia niczego poza wodą lub zwykłą herbatą czy kawą w ciągu dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakiego typu usługi oferowane są przez fotografów dla firm?
Jakiego typu usługi oferowane są przez fotografów dla firm?
Fotografowie oferują wiele rodzajów usług dla firm. Na przykład, fotografowie mogą robić zdjęcia produktów lub ludzi, które mają być wykorzystane […]
Polecamy