Ile kosztuje terapia dla alkoholików?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Ile kosztuje terapia dla alkoholików?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Alkoholizm to niezwykle destrukcyjna choroba, przez którą cierpi nie tylko sama osoba uzależniona, ale również jej najbliższa rodzina oraz przyjaciele. Będąc w tak niekorzystnej i skomplikowanej sytuacji, należy więc jak najszybciej podjąć leczenie w wybranym ośrodku. Zatrudnieni tam specjaliści z zakresu psychologii czy psychoterapii z pewnością umożliwią nam powrót na ścieżkę normalności. Warto w szczególności rozważyć pomoc dla alkoholików w Staszowie, ponieważ tamtejsze zakłady słyną z dużej skuteczności. 

Korzyści znacznie przewyższają koszty 

Leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym kraju teoretycznie jest bezpłatne. Takie terapie są bowiem prowadzone w różnych poradniach, na oddziałach odwykowych w szpitalach państwowych, a także w ośrodkach. Niestety często okazuje się, że czas oczekiwania na wizytę sięga nawet roku, w związku z czym wielu chorych rezygnuje z tej formy pomocy. Dużym problemem jest również mocno ograniczone dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, które sprawia, że placówki są niedoposażone. Z tego powodu mnóstwo osób decyduje się na terapię w ośrodku prywatnym. Cena za leczenie alkoholizmu jest zróżnicowana i w dużej mierze uzależniona od renomy zakładu (każdy ma swój własny cennik), miasta i długości. Można jednak wskazać, że przeciętnie za tygodniowy odwyk w takim miejscu zapłacimy od dwóch do około 5 tysięcy złotych. Czterotygodniowa terapia natomiast to wydatek rzędu co najmniej 6000 zł. Na szczęście wiele placówek wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i oferuje im możliwość płacenia w atrakcyjnych ratach. Dzięki temu koszt nie stanowi ogromnego obciążenia dla budżetu domowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co ułatwi odkurzanie?
Co ułatwi odkurzanie?
Troska o dobro planety jest nierozerwalnie powiązana z ekologicznymi sposobami na utrzymanie czystości. Ochrona środowiska to segregowanie śmieci i zastąpienie […]
Polecamy