Jak walczyć z urazami mięśni i stawów?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Jak walczyć z urazami mięśni i stawów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy stawów i mięśni zazwyczaj występują wtedy, gdy następuje nadmierne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego bez odpowiedniego odpoczynku. Dolegliwość ta spotyka najczęściej młodych sportowców, gdyż układ kostny podczas fazy wzrostu jest podatny na urazy. Jednak takie kontuzje  mogą występować również u dorosłych. Powiadamy, jak walczyć z tymi dolegliwościami.

Skuteczne sposoby na urazy

Powody kontuzji mogą być różnorodne, najczęściej jednak są nimi czynniki zewnętrzne, takie jak: twarde podłoże, zbyt intensywne treningi oraz niewłaściwe stosowanie sprzętu sportowego. Mogą być spowodowane również przez czynniki wewnętrzne, czyli: zmniejszoną siłę mięśniową i elastyczność mięśni.

Aby walczyć z urazami i im zapobiegać należy wyeliminować poszczególne czynniki, które działają niekorzystnie. Może to poprawić komfort i bezpieczeństwo treningów. W przypadku, gdy doszło już do urazu, z pewnością przyda się odpoczynek. Pomocne mogą być zimne okłady oraz odciążenie kończyn, które uległy przeciążeniu.

W przypadku, gdy pomimo odpoczynku i zastosowaniu różnych środków, ból i zasinienie utrzymują się, należy niezwłocznie odwiedzić ortopedę. Specjalista zleci odpowiednie leczenie oraz rehabilitację, które pomogą wrócić do dawnej sprawności. Gdy zależy nam na szybkich efektach, warto skorzystać z innowacyjnej metody, jaką jest Terapia Orthokine. Zapewnia ona szybką regenerację miejsc, w których doszło do urazu, co przekłada się na zwiększenie skuteczności leczenia. W efekcie czas terapii może zostać znacznie skrócony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie spędzić majówkę 2021?
Gdzie spędzić majówkę 2021?
Majówka 2021 ciągle stoi pod wieloma znakami zapytania. W wielu miejscach na świecie pandemia ciągle wymusza ustanawianie kolejnych obostrzeń, a […]
Polecamy