Elastyczne protezy zębowe oraz regularne badania wzroku

Zazwyczaj odwlekamy decyzję o wykonaniu protezy zębowej ze względu na skojarzenia z nią, jako groteskowym atrybutem osób starszych. Nowoczesna i poprawnie dopasowana proteza nie musi jednak być przeszkodą w czerpaniu radości z uroków życia. Dojrzały wiek bywa równie idealną wymówką dla rezygnacji z usług okulistycznych. Zaniedbanie tej sfery może się wiązać z gwałtownym wzrostem ryzyka wystąpienia uporczywych zwyrodnień.

Protezę włóż i już!

Powszechna niechęć do protez wyrasta z przeświadczenia, iż nie należą one do najwygodniejszych, nastręczają ustawicznych problemów przy spożywaniu posiłków, a niekiedy miewają tendencję do przemieszczenia się, raniąc przy tym dziąsła i narażając szkliwo na trwałe uszkodzenia. Wielu Polaków woli żyć ze szpecącymi lukami w uzębieniu, niż męczyć się z tego rodzaju niedogodnościami.

Ostatnimi czasy niekwestionowaną innowacją na rynku stała się jednak elastyczna odmiana protez, wykonywanych z acronu – miękkiego i bezpiecznego nawet dla alergików tworzywa, które do złudzenia imituje naturalną barwę dziąseł. Mimo niepozornego wyglądu materiał ten jest trwalszy niż tradycyjne protezy nylonowe. Procedura zakładania protezy nie sprawia większych kłopotów, a od potencjalnego pacjenta wymaga jedynie uprzedniego wykonania wycisków szczęki i dobrania koloru odpowiadającego ich odcieniowi, gdyż nie zawsze musi to być wypełnienie całościowe.

Dzięki dokładnym pomiarom proteza samoistnie dopasowuje się do dziąseł, zamykając się nad nimi jak druga skóra. Bez metalowych haczyków czy zatrzasków nie może podrażnić delikatnego wnętrza jamy ustnej. Koniec z przykrymi drobinkami i uporczywym czyszczeniem! Jeśli decydujemy się na protezy zębowe elastyczne, warto mieć na uwadze, iż wciąż są stosunkową nowością. Ich ceny mogą być zawyżone, jednak komfort użytkowania jest nieporównywalny z konkurencyjnymi metodami.

Świat za mgłą

Rozmyślne bojkotowanie wizyty u okulisty niemal zawsze kończy się źle. Choroby wieku podeszłego bywają wyjątkowo podstępne, a w ślad za jedną nieleczoną wadą idą kolejne. Pojawia się zaćma, kiedy soczewka oka ulega zmętnieniu. Łatwiej też o zwyrodnienia siatkówki lub regularne kłopoty ze skupieniem wzroku w jednym punkcie. Zazwyczaj towarzyszy temu jaskra, objawiająca się nadmiernym ciśnieniem i przykrym pieczeniem w gałce ocznej. Pacjenci budzą się z letargu dopiero gdy jedynym remedium stają się inwazyjne zabiegi operacyjne, na które zawsze czeka długa kolejka. Takim przypadkom lepiej zapobiegać!

Istnieją rozwinięte procedury zaradcze, zaś każde schorzenie zauważone odpowiednio wcześnie i pozostające pod stałą kontrolą lekarską jest możliwe do wyleczenia. Dobrego specjalistę znajdziemy dzisiaj w każdym większym mieście, a gdy interesuje nas tani i profesjonalny okulista Szczecin będzie jednym z miejsc wartych odwiedzenia. Nawet jesień życia może być pełna barw, więc nie odmawiajmy ich sobie zbyt wcześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + trzynaście =