Kiedy zbadać zatoki?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Kiedy zbadać zatoki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odczuwasz częste bóle głowy oraz w okolicach czoła, oczu i u nasady nosa, które nabierają na sile podczas pochylania się? Nie lekceważ tego, ponieważ mogą być objawami chorych zatok. Najlepszą diagnozę zapewni laryngolog Kraków prywatnie: bez kolejek i skierowania. Rozpoznanie zapalenia zatok odbywa się poprzez przeprowadzenie szczegółowego wywiadu lekarskiego oraz badanie samej jamy nosa.

Oprócz wyżej wspomnianych objawów, które powinny skłonić do czujności i pogłębionej obserwacji, wśród popularnych symptomów specjaliści wskazują również uczucie niedrożnego nosa, wyciek z nosa (zarówno w przedniej części, jak i po jamie gardła), utratę węchu oraz wrażenie rozpierania twarzy. Jeśli do tego pojawia się ogólne osłabienie i zmęczenie, a także gorączka czy ból zębów, to najwyższa pora udać się do lekarza.

Przed wizytą lekarską

Objawy oczywiście są bardzo indywidualne dla każdego pacjenta, jednak z dużym prawdopodobieństwem występuje ich chociaż kilka u osób, które cierpią z powodu zatok. Bóle oraz wrażenie ucisku pojawia się nie tylko w trakcie schylania, ale też kaszlu, a także (choć rzadziej) w trakcie leżenia w pozycji horyzontalnej. Czasami wydaje się mniejszy po uniesieniu głowy.

Kiedy zapalenie zatok obejmuje też znajdujące się w okolicach szczęki, to ból promieniuje na kości policzkowe oraz górne zęby i okolice skroni. Jednak nie zawsze świadczy on o zapaleniu zatok, czasami oznacza po prostu ich niedrożność. Właśnie w celu oceny stopnia dolegliwości niezbędna jest wizyta u lekarza, a czasami nawet diagnostyka rtg, którą wykonuje m.in. ta poradnia: https://www.widokmed.pl/pracownia-radiologiczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym i jak dezynfekować dłonie?
Czym i jak dezynfekować dłonie?
Dbanie o czystość dłoni jest jednym z podstawowych warunków pozbywania się tysięcy zarazków i wirusów, które możemy bezwiednie przenosić z […]
Polecamy